Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 257
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Bruner » 28 lis 2016, 08:21

Na ulicy Słonecznej położono asfalt, chwała za to ale tak zapytam kiedy będzie koniec, bo jeszcze została strona w kierunku Myszkowa do dokończenia. czekają aż śnie© spadnie , na mokre położą i przyjdzie mróz wtedy wodę, która jest pod powierzchnią zamieni w lód i będą dziury na nowo.

Igor
Guru
Posty: 295
Rejestracja: 30 mar 2008, 19:44

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Igor » 28 lis 2016, 09:27

Trzeba przyznać, że inwestycje drogowe prowadzone są przez gminę Poraj FATALNE. Tak było i jest, bo od wieków ten sam człowiek w urzędzie je prowadzi. żmieniaja się kierownicy gospodarki komunalnej, a pan Przystalski jest niezmienny.Mamy więc kolejny przykład ulica Słoneczna. że inwestycje drogowe można prowadzić inaczej i szybko i dokładnie widzimy na przedłużeniu ulicy Słonecznej do Myszkowa, czyli na Letniskowej. Tylko, że tego remontu nie robił pan Przystalski. Nie chcę wnikać dlaczego w gminie Poraj w przetargach wybierane są te firmy, które potem wszystko knocą i to nie tylko na drogach. Ponad pół roku trwa ocieplanie remizy strażackiej, i jest jeszcze "w lesie". Chyba szybciej tę remizę wybudowano.
memento

Zdzisława Polak
VIP
Posty: 1276
Rejestracja: 12 sie 2010, 13:32

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Zdzisława Polak » 28 lis 2016, 09:42

Dzięki za to pytanie. Otóż ja osobiście kilkanaście razy pytałam o to Pana Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę. Zawsze była jedna odpowiedż WKRÓTCE. Ostatni raz o zakończenie remontu ulicy Słonecznej i Letniskowej w Żarkach L pytałam P. Wójta i Kierownika Gospodarki Komunalnej w piątek 25.11.2016r na Sesji Rady Gminy w Poraju. Dodałam do tego komentarz dotyczący istniejących zagrożeń przy takim stanie drogi. Usłyszałam " wkrótce " a "odszkodowania za uszkodzenia samochodów płacić będzie nie gmina tylko wykonawca tego remontu".
Odpowiedzi Pana wójta są niezadawalające wręcz bulwersujące.
W najbliższą środę będę w Urzędzie Gminy na komisjii i Sesji Nadzwyczajnej więc znowu do tego tematu wrócę bo tak zostawiony remont wszystkich nas denerwuje i zagraża bezpieczeństwu użytkowników tych dróg.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 257
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Bruner » 02 gru 2016, 08:40

Jeśli położą asfalt na to co jest teraz po opadach to zimą woda uwięziona pod powierzchnią zamieni się w lód i dziury mamy na nowo. To tak jakby kasę wyrzucić do rzeki.
Zapewne prawda co do remontu jest taka że nie zapłacili a wykonawca zostawił jak jest.

Zdzisława Polak
VIP
Posty: 1276
Rejestracja: 12 sie 2010, 13:32

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Zdzisława Polak » 02 gru 2016, 10:10

Tak jest ,Bruner ma rację. Jeśliby w takich warunkach pogodowych wykonawca położył nawierzchnię, byłoby to wręcz działanie na szkodę gminy zagrożone karą. W tej sytuacji należy natychmiast załatać dziury w ul. Słonecznej (w miejscu połaczenia starego sfaltu z nowym) i czekać na odpowiednią pogodę. Zgadzam się również z Brunerem w kwestii że, być może gmina nie zapłaciła więc przerwali roboty . Jest to bardzo prawdopodobne gdyż pogoda była odpowiednia bardzo długo. Kilka razy mówiłam do Pana Wójta, żeby dokończyć remont tej drogi bo pogoda nam sprzyja. I co? mamy jak zwykle.

zielony
Ekspert
Posty: 169
Rejestracja: 08 kwie 2013, 18:13

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: zielony » 03 gru 2016, 12:49

Tak się składa, że obserwowałem roboty, gdy tę drogę robiła firma na koszt Myszkowa i obserwuję teraz, gdy robi roboty firma na koszt Poraja. Dla mnie to przepaść! Tak jak robią to teraz na Słonecznej, to przypomina czasy komunistyczne.
Gdy zaczynali robić od Myszkowa, było słonecznie sucho, zaczęli od frezowania 2 - 3 dni, następnie zamiatanie, czyszczenie podłoża i gruntowanie. To coś takiego jak grunt np pod wylewki betonowe, tylko tamto było czarne, czyli coś smołowe? To pewnie po to by polepszyć przyczepność jednej warstwy asfaltu do drugiej. Na to szybciutko położono pierwszą warstwę, potem drugą tzw dywanik. Środek drogi, gdzie tworzy się szczelina zalano czymś czarnym może smołą, czyli zabezpieczono przed ewentualnym dostaniem się wody w głąb asfaltu.
Natomiast na Słonecznej zaczęli od frezowania w dzień deszczowy, to może jeszcze nie tragedia, bo było mniej kurzu. tragedią to było zostawienie tego podłoża na kilka - kilkanaście dni, kiedy jeżdżące samochody naniosły brudu, mazi, która później mimo jakiegoś zamiatania na pewno nie została porządnie usunięta, nawet gdyby zastosowali taki grunt jak poprzednicy, to też miałoby to bardzo małe znaczenie. "Dywanik" położyli także na brudną powierzchnię. Przyczepność tych powierzchni, jest znikoma. Teraz wystarczy, że znajdzie się jakaś szczelina w którą wpłynie woda i mróz zrobi swoje. Oczywiście nie ma żadnego połączenie (zabezpieczenia) środka drogi, tak jak zrobili poprzednicy. Testowałem sobie te dwie nawierzchnie gdy było sucho. Jadąc od Myszkowa jedzie się jak na łódce (płynie) na bardzo spokojnym jeziorze, natomiast wjeżdżając na ulicę Słoneczną, zaczynają pojawiać się delikatne fale. Samochód nie podskakuje, ale delikatnie faluje, czyli nawet takie wykonawstwo zrobiono gorzej niż Myszków. Wszystkie znaki pokazują, że droga na ulicy Słonecznej musi się pierwsza popsuć, ocenimy za kilka lat. Oczywiście może okazać się odwrotnie, że pierwsza rozwali się ta od Myszkowa :roll: a to dlatego, że nie znamy jaki materiał użyła tamta firma, a jaki ta z Poraja? Asfalt jak każdy materiał, jest lepszy i gorszy, jaki zastosowali, to tylko wie ten co produkuje asfalt i ten co kupował?

Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 257
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Bruner » 13 gru 2016, 16:36

Teraz mamy zimę i nie spodziewam się rychłego zakończenia remontu. Takiej fuszerki to szkoda nawet komentować. Tak właśnie funkcjonuje cała gmina poraj, Niczego nie potrafią skończyć, tak samo jest z wodą, o której pisze od dawna, nawet zimą są problemy. Teraz remont trzeba będzie robić od nowa na wiosnę i znów pozorna oszczędność robi podwójne koszta

Zdzisława Polak
VIP
Posty: 1276
Rejestracja: 12 sie 2010, 13:32

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Zdzisława Polak » 13 gru 2016, 19:48

Właśnie niedawno wróciłam z Komisji d/s budżetu , gospodarki komunalnej i remontów Rady Gminy Poraj. Na komisji tej pytałam i Pana Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę i Kierownika Gospodarki Komunalnej Pana Adama Zaczkowskiego co z tym remontem ul. Słonecznej w Żarkach Letnisku, który teraz jest przerwany i dlaczego zrobiono dziurę w prawej części jezdni ( patrząc na południe).
Szanowny Pan Wójt odpowiedział, że zgłosił te moje uwagi do odpowiednich osób (i tyle). a dziura nadal jest i utrudnia nam życie.
Pan Kierownik Żaczkowski powiedział, że on codziennie jedzie tą drogą do domu i dziury nie widział Nie widział też zapewne urwanego znaku STOP , który powinien stać on strony ul. Księżycowej.
Pan Kierownik Zaczkowski powiedział również, że powinniśmy się cieszyć z tego, że droga jest remontowana i że wykonawca zauważył koniecznośc zamotowania studzienek chłonnych na etapie wykonastwa i przerwał remont w celu wykonania studzienek. Ja uważam, że takie studzienki to powinny być zaplanowane na etapie projektowania a nie teraz . Gmina płaci projektantowi , inspektorowi nadzoru i wykonawcy.
A dopiero mieszkańcy zauważają błędy i interweniują ponieważ woda wlewa się na posesje. Dlaczego projektant nie zaplanował studzienek zbierajacych wodę w odpowiednim czasie . Ja tego nie moge zrozumieć . I kiedy te słowa wypowiedziałam dzisiaj na Komisji to Sznowny Pan Pan Przewodniczacy Rady Gminy Poraj powiedział, " że mi tłumaczą jak krowie na granicy" W tym momęncie poczułam się obrażona .( I mam nadzieje że, zostało to zaprotokołowane).
Na temat planowanego budżetu Gminy Poraj na 2017 r napiszę wkrótce. Dzisiaj tez prosiłam o wygospodarowanie i zapisanie w budżecie 2.000.000 zł na II etap Kanalizacji w Żarkach letnisku.( bo brak takiego zapisu).

Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 257
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Bruner » 24 gru 2016, 10:05

Wszystko pięknie tylko jak pisałem wcześniej teraz dokończenie remontu jest bez sensu. trzeba poczekać na ładną pogodę by wyschło wszystko. Inaczej woda uwięziona pod nawierzchnią na mrozie zamieni się w lód i będzie po remoncie tak samo jak przed.

slimak
VIP
Posty: 317
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:17

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: slimak » 24 gru 2016, 11:00

Panu Zaczkowskiemu chyba trzeba by wytłumaczyć jak chłopu cepem iż dziura jest i powiększa się z każdym dniem niestety. Ci co o niej wiedzą zjeżdżają na lewą stronę i tak już jadą aż do Dzierżna.

slimak
VIP
Posty: 317
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:17

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: slimak » 05 sty 2017, 17:19

Gmina zabezpieczyła się przed roszczeniami kierowców stawiając znaki : Ograniczenie do 30km/h i "Nierówna droga".
Teraz włodarze mogą spać spokojnie, kierowcy mogą się wypchać ze swoimi żądaniami odszkodowań.
Brawo !!!

Awatar użytkownika
Bruner
Guru
Posty: 257
Rejestracja: 03 gru 2008, 08:08

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Bruner » 12 sty 2017, 08:00

Tak właśnie funkcjonuje cała gmina Poraj, nie będę bluzgał ale pewne epitety same na usta się cisną

BARBARA
VIP
Posty: 938
Rejestracja: 08 lut 2008, 21:30

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: BARBARA » 23 mar 2017, 17:25

Remont Słonecznej rozpoczęty, ale przy okazji nasunęła mi się taka refleksja: czy to w porządku, żeby firma wykonująca remont zrobiła sobie baz ę sprzętową i materiałową na prywatnej posesji przy ulicy Wierzbowej? Jak wygląda fragment tej posesji, nie będę opisywać, może pan sołtys się tym zainteresuje, przecież powinien reprezentować interesy włascicieli nawet jak ich tu nie ma, a o ile ja wiem to firmy wykonujące remonty właśnie z sołtysem uzgadniają np. miejsce składowania materiałów czy piasku z wykopów.

slimak
VIP
Posty: 317
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:17

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: slimak » 02 kwie 2017, 21:26

Ile można kłaść asfalt ? A no wychodzi, że długo, bardzo długo ...

slimak
VIP
Posty: 317
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:17

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: slimak » 11 maja 2017, 12:49

Czy to już koniec remontu ulicy Słonecznej ?
Czy ktoś w Urzędzie wie, że prace trzeba dokończyć, bo dziura od strony centrum się powiększa.

Zdzisława Polak
VIP
Posty: 1276
Rejestracja: 12 sie 2010, 13:32

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Zdzisława Polak » 11 maja 2017, 13:24

Masz rację Slimaku. Tak nie robi się remontów!
Pogoda piękna zamiast dopilnować i zakończyć remont ulicy Słonecznej i Letniskowej, naprawić dziury w nawierzchni asfaltowej na ul. Zielonej , Szkolnej, Jasnej, Cichej itp oraz wyrównać drogi gruntowe aby były przejezdne to gminna elita bawi się w wyjazdy zagraniczne. Czy to powinno tak być? Dokąd tak będzie ? Mnie jest wstyd za takie postępowanie gminnych władz .

BARBARA
VIP
Posty: 938
Rejestracja: 08 lut 2008, 21:30

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: BARBARA » 12 maja 2017, 10:04

My tu możemy pisać, a wójt pewnie nawet tego nie czyta. Jeżeli wykonawcom zalega się z wypłatami kilka miesięcy, to kto się będzie spieszył z zakończeniem roboty. Nic się nie robi bo nie ma czym płacić. Łatwo wpisywać do budżetu mityczne dochody, trudniej znaleźć realne pieniądze.

widz
VIP
Posty: 646
Rejestracja: 28 lip 2010, 14:20

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: widz » 12 maja 2017, 15:56

Tak właśnie :!: :!: Teraz do głowy po rozum :?: :?: :?:

BARBARA
VIP
Posty: 938
Rejestracja: 08 lut 2008, 21:30

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: BARBARA » 12 maja 2017, 18:09

I tu sie widzu mylisz, nie poszedł po rozum do głowy, tylko wyjechał na Słowację. :D

Amelka
VIP
Posty: 440
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:17

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post autor: Amelka » 12 maja 2017, 18:21

A czy mają ROZUM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ