Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Bruner »

Na ulicy Słonecznej położono asfalt, chwała za to ale tak zapytam kiedy będzie koniec, bo jeszcze została strona w kierunku Myszkowa do dokończenia. czekają aż śnie© spadnie , na mokre położą i przyjdzie mróz wtedy wodę, która jest pod powierzchnią zamieni w lód i będą dziury na nowo.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Igor »

Trzeba przyznać, że inwestycje drogowe prowadzone są przez gminę Poraj FATALNE. Tak było i jest, bo od wieków ten sam człowiek w urzędzie je prowadzi. żmieniaja się kierownicy gospodarki komunalnej, a pan Przystalski jest niezmienny.Mamy więc kolejny przykład ulica Słoneczna. że inwestycje drogowe można prowadzić inaczej i szybko i dokładnie widzimy na przedłużeniu ulicy Słonecznej do Myszkowa, czyli na Letniskowej. Tylko, że tego remontu nie robił pan Przystalski. Nie chcę wnikać dlaczego w gminie Poraj w przetargach wybierane są te firmy, które potem wszystko knocą i to nie tylko na drogach. Ponad pół roku trwa ocieplanie remizy strażackiej, i jest jeszcze "w lesie". Chyba szybciej tę remizę wybudowano.
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Zdzisława Polak »

Dzięki za to pytanie. Otóż ja osobiście kilkanaście razy pytałam o to Pana Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę. Zawsze była jedna odpowiedż WKRÓTCE. Ostatni raz o zakończenie remontu ulicy Słonecznej i Letniskowej w Żarkach L pytałam P. Wójta i Kierownika Gospodarki Komunalnej w piątek 25.11.2016r na Sesji Rady Gminy w Poraju. Dodałam do tego komentarz dotyczący istniejących zagrożeń przy takim stanie drogi. Usłyszałam " wkrótce " a "odszkodowania za uszkodzenia samochodów płacić będzie nie gmina tylko wykonawca tego remontu".
Odpowiedzi Pana wójta są niezadawalające wręcz bulwersujące.
W najbliższą środę będę w Urzędzie Gminy na komisjii i Sesji Nadzwyczajnej więc znowu do tego tematu wrócę bo tak zostawiony remont wszystkich nas denerwuje i zagraża bezpieczeństwu użytkowników tych dróg.

Pozdrawiam
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Bruner »

Jeśli położą asfalt na to co jest teraz po opadach to zimą woda uwięziona pod powierzchnią zamieni się w lód i dziury mamy na nowo. To tak jakby kasę wyrzucić do rzeki.
Zapewne prawda co do remontu jest taka że nie zapłacili a wykonawca zostawił jak jest.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Zdzisława Polak »

Tak jest ,Bruner ma rację. Jeśliby w takich warunkach pogodowych wykonawca położył nawierzchnię, byłoby to wręcz działanie na szkodę gminy zagrożone karą. W tej sytuacji należy natychmiast załatać dziury w ul. Słonecznej (w miejscu połaczenia starego sfaltu z nowym) i czekać na odpowiednią pogodę. Zgadzam się również z Brunerem w kwestii że, być może gmina nie zapłaciła więc przerwali roboty . Jest to bardzo prawdopodobne gdyż pogoda była odpowiednia bardzo długo. Kilka razy mówiłam do Pana Wójta, żeby dokończyć remont tej drogi bo pogoda nam sprzyja. I co? mamy jak zwykle.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by zielony »

Tak się składa, że obserwowałem roboty, gdy tę drogę robiła firma na koszt Myszkowa i obserwuję teraz, gdy robi roboty firma na koszt Poraja. Dla mnie to przepaść! Tak jak robią to teraz na Słonecznej, to przypomina czasy komunistyczne.
Gdy zaczynali robić od Myszkowa, było słonecznie sucho, zaczęli od frezowania 2 - 3 dni, następnie zamiatanie, czyszczenie podłoża i gruntowanie. To coś takiego jak grunt np pod wylewki betonowe, tylko tamto było czarne, czyli coś smołowe? To pewnie po to by polepszyć przyczepność jednej warstwy asfaltu do drugiej. Na to szybciutko położono pierwszą warstwę, potem drugą tzw dywanik. Środek drogi, gdzie tworzy się szczelina zalano czymś czarnym może smołą, czyli zabezpieczono przed ewentualnym dostaniem się wody w głąb asfaltu.
Natomiast na Słonecznej zaczęli od frezowania w dzień deszczowy, to może jeszcze nie tragedia, bo było mniej kurzu. tragedią to było zostawienie tego podłoża na kilka - kilkanaście dni, kiedy jeżdżące samochody naniosły brudu, mazi, która później mimo jakiegoś zamiatania na pewno nie została porządnie usunięta, nawet gdyby zastosowali taki grunt jak poprzednicy, to też miałoby to bardzo małe znaczenie. "Dywanik" położyli także na brudną powierzchnię. Przyczepność tych powierzchni, jest znikoma. Teraz wystarczy, że znajdzie się jakaś szczelina w którą wpłynie woda i mróz zrobi swoje. Oczywiście nie ma żadnego połączenie (zabezpieczenia) środka drogi, tak jak zrobili poprzednicy. Testowałem sobie te dwie nawierzchnie gdy było sucho. Jadąc od Myszkowa jedzie się jak na łódce (płynie) na bardzo spokojnym jeziorze, natomiast wjeżdżając na ulicę Słoneczną, zaczynają pojawiać się delikatne fale. Samochód nie podskakuje, ale delikatnie faluje, czyli nawet takie wykonawstwo zrobiono gorzej niż Myszków. Wszystkie znaki pokazują, że droga na ulicy Słonecznej musi się pierwsza popsuć, ocenimy za kilka lat. Oczywiście może okazać się odwrotnie, że pierwsza rozwali się ta od Myszkowa :roll: a to dlatego, że nie znamy jaki materiał użyła tamta firma, a jaki ta z Poraja? Asfalt jak każdy materiał, jest lepszy i gorszy, jaki zastosowali, to tylko wie ten co produkuje asfalt i ten co kupował?
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Bruner »

Teraz mamy zimę i nie spodziewam się rychłego zakończenia remontu. Takiej fuszerki to szkoda nawet komentować. Tak właśnie funkcjonuje cała gmina poraj, Niczego nie potrafią skończyć, tak samo jest z wodą, o której pisze od dawna, nawet zimą są problemy. Teraz remont trzeba będzie robić od nowa na wiosnę i znów pozorna oszczędność robi podwójne koszta
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Zdzisława Polak »

Właśnie niedawno wróciłam z Komisji d/s budżetu , gospodarki komunalnej i remontów Rady Gminy Poraj. Na komisji tej pytałam i Pana Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę i Kierownika Gospodarki Komunalnej Pana Adama Zaczkowskiego co z tym remontem ul. Słonecznej w Żarkach Letnisku, który teraz jest przerwany i dlaczego zrobiono dziurę w prawej części jezdni ( patrząc na południe).
Szanowny Pan Wójt odpowiedział, że zgłosił te moje uwagi do odpowiednich osób (i tyle). a dziura nadal jest i utrudnia nam życie.
Pan Kierownik Żaczkowski powiedział, że on codziennie jedzie tą drogą do domu i dziury nie widział Nie widział też zapewne urwanego znaku STOP , który powinien stać on strony ul. Księżycowej.
Pan Kierownik Zaczkowski powiedział również, że powinniśmy się cieszyć z tego, że droga jest remontowana i że wykonawca zauważył koniecznośc zamotowania studzienek chłonnych na etapie wykonastwa i przerwał remont w celu wykonania studzienek. Ja uważam, że takie studzienki to powinny być zaplanowane na etapie projektowania a nie teraz . Gmina płaci projektantowi , inspektorowi nadzoru i wykonawcy.
A dopiero mieszkańcy zauważają błędy i interweniują ponieważ woda wlewa się na posesje. Dlaczego projektant nie zaplanował studzienek zbierajacych wodę w odpowiednim czasie . Ja tego nie moge zrozumieć . I kiedy te słowa wypowiedziałam dzisiaj na Komisji to Sznowny Pan Pan Przewodniczacy Rady Gminy Poraj powiedział, " że mi tłumaczą jak krowie na granicy" W tym momęncie poczułam się obrażona .( I mam nadzieje że, zostało to zaprotokołowane).
Na temat planowanego budżetu Gminy Poraj na 2017 r napiszę wkrótce. Dzisiaj tez prosiłam o wygospodarowanie i zapisanie w budżecie 2.000.000 zł na II etap Kanalizacji w Żarkach letnisku.( bo brak takiego zapisu).
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Bruner »

Wszystko pięknie tylko jak pisałem wcześniej teraz dokończenie remontu jest bez sensu. trzeba poczekać na ładną pogodę by wyschło wszystko. Inaczej woda uwięziona pod nawierzchnią na mrozie zamieni się w lód i będzie po remoncie tak samo jak przed.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by slimak »

Panu Zaczkowskiemu chyba trzeba by wytłumaczyć jak chłopu cepem iż dziura jest i powiększa się z każdym dniem niestety. Ci co o niej wiedzą zjeżdżają na lewą stronę i tak już jadą aż do Dzierżna.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by slimak »

Gmina zabezpieczyła się przed roszczeniami kierowców stawiając znaki : Ograniczenie do 30km/h i "Nierówna droga".
Teraz włodarze mogą spać spokojnie, kierowcy mogą się wypchać ze swoimi żądaniami odszkodowań.
Brawo !!!
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Bruner »

Tak właśnie funkcjonuje cała gmina Poraj, nie będę bluzgał ale pewne epitety same na usta się cisną
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by BARBARA »

Remont Słonecznej rozpoczęty, ale przy okazji nasunęła mi się taka refleksja: czy to w porządku, żeby firma wykonująca remont zrobiła sobie baz ę sprzętową i materiałową na prywatnej posesji przy ulicy Wierzbowej? Jak wygląda fragment tej posesji, nie będę opisywać, może pan sołtys się tym zainteresuje, przecież powinien reprezentować interesy włascicieli nawet jak ich tu nie ma, a o ile ja wiem to firmy wykonujące remonty właśnie z sołtysem uzgadniają np. miejsce składowania materiałów czy piasku z wykopów.
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by slimak »

Ile można kłaść asfalt ? A no wychodzi, że długo, bardzo długo ...
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by slimak »

Czy to już koniec remontu ulicy Słonecznej ?
Czy ktoś w Urzędzie wie, że prace trzeba dokończyć, bo dziura od strony centrum się powiększa.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Zdzisława Polak »

Masz rację Slimaku. Tak nie robi się remontów!
Pogoda piękna zamiast dopilnować i zakończyć remont ulicy Słonecznej i Letniskowej, naprawić dziury w nawierzchni asfaltowej na ul. Zielonej , Szkolnej, Jasnej, Cichej itp oraz wyrównać drogi gruntowe aby były przejezdne to gminna elita bawi się w wyjazdy zagraniczne. Czy to powinno tak być? Dokąd tak będzie ? Mnie jest wstyd za takie postępowanie gminnych władz .
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by BARBARA »

My tu możemy pisać, a wójt pewnie nawet tego nie czyta. Jeżeli wykonawcom zalega się z wypłatami kilka miesięcy, to kto się będzie spieszył z zakończeniem roboty. Nic się nie robi bo nie ma czym płacić. Łatwo wpisywać do budżetu mityczne dochody, trudniej znaleźć realne pieniądze.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by widz »

Tak właśnie :!: :!: Teraz do głowy po rozum :?: :?: :?:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by BARBARA »

I tu sie widzu mylisz, nie poszedł po rozum do głowy, tylko wyjechał na Słowację. :D
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Amelka »

A czy mają ROZUM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by zielony »

zielony wrote:
03 Dec 2016, 12:49
Tak się składa, że obserwowałem roboty, gdy tę drogę robiła firma na koszt Myszkowa i obserwuję teraz, gdy robi roboty firma na koszt Poraja. Dla mnie to przepaść! Tak jak robią to teraz na Słonecznej, to przypomina czasy komunistyczne.
Gdy zaczynali robić od Myszkowa, było słonecznie sucho, zaczęli od frezowania 2 - 3 dni, następnie zamiatanie, czyszczenie podłoża i gruntowanie. To coś takiego jak grunt np pod wylewki betonowe, tylko tamto było czarne, czyli coś smołowe? To pewnie po to by polepszyć przyczepność jednej warstwy asfaltu do drugiej. Na to szybciutko położono pierwszą warstwę, potem drugą tzw dywanik. Środek drogi, gdzie tworzy się szczelina zalano czymś czarnym może smołą, czyli zabezpieczono przed ewentualnym dostaniem się wody w głąb asfaltu.
Natomiast na Słonecznej zaczęli od frezowania w dzień deszczowy, to może jeszcze nie tragedia, bo było mniej kurzu. tragedią to było zostawienie tego podłoża na kilka - kilkanaście dni, kiedy jeżdżące samochody naniosły brudu, mazi, która później mimo jakiegoś zamiatania na pewno nie została porządnie usunięta, nawet gdyby zastosowali taki grunt jak poprzednicy, to też miałoby to bardzo małe znaczenie. "Dywanik" położyli także na brudną powierzchnię. Przyczepność tych powierzchni, jest znikoma. Teraz wystarczy, że znajdzie się jakaś szczelina w którą wpłynie woda i mróz zrobi swoje. Oczywiście nie ma żadnego połączenie (zabezpieczenia) środka drogi, tak jak zrobili poprzednicy. Testowałem sobie te dwie nawierzchnie gdy było sucho. Jadąc od Myszkowa jedzie się jak na łódce (płynie) na bardzo spokojnym jeziorze, natomiast wjeżdżając na ulicę Słoneczną, zaczynają pojawiać się delikatne fale. Samochód nie podskakuje, ale delikatnie faluje, czyli nawet takie wykonawstwo zrobiono gorzej niż Myszków. Wszystkie znaki pokazują, że droga na ulicy Słonecznej musi się pierwsza popsuć, ocenimy za kilka lat. Oczywiście może okazać się odwrotnie, że pierwsza rozwali się ta od Myszkowa :roll: a to dlatego, że nie znamy jaki materiał użyła tamta firma, a jaki ta z Poraja? Asfalt jak każdy materiał, jest lepszy i gorszy, jaki zastosowali, to tylko wie ten co produkuje asfalt i ten co kupował?
W 2017 roku pisałem co myślę o naprawie asfaltu na ulicy Słonecznej. Dokładnie jest tak jak opisałem. Część od Myszkowa którą robił Myszków trzyma się wspaniale, natomiast ta część którą robiła gmina Poraj zaczyna się sypać. Już powstały dziury, które na pewno powiększa się jeszcze do wiosny a na przyszły rok będzie potrzebny gruntowny remont. Apel do Gminy, chyba jeszcze trochę brakuje do 5 lat, czyli jest gwarancja. Proszę reklamować bo za rok pozostanie "ser szwajcarski" Radni, Panie sołtys do dzieła, zostało bardzo mało czasu. Może to być nawet parę dni zależy kiedy podpisano odebranie robót.
letnik

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by letnik »

Zielony w Dniu Kobiet pisze o asfalcie? Czyżby miał poważny problem? Proszę ludzi dobrej woli o „pomocną dłoń” dla Zielonego.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by zielony »

Apeluję do administratora by usunąć trolla z tego forum. To człowiek nie od nas.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by Zdzisława Polak »

Zielony spokojnie. Dlaczego sądzisz, że jest to ktoś obcy? A nawet gdyby nie był z Żarek Letnisko, to zaraz nazwałeś go trollem ? Gdzie Twoja tolerancja dla innych?
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by zielony »

Poruszam bardzo ważny temat, na remont ulicy Słonecznej wydano pewnie milion złotych naszych pieniędzy i remont wykonano źle. Specjalnie przeszedłem tą ulicą i okiem fachowca stwierdziłem początek rozsypywania się asfaltu. Dlatego informuję przedstawicieli z Żarek Letniska by próbowali coś jeszcze uratować. Dlatego żart tutaj nie był właściwy :twisted:
letnik

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by letnik »

Zielony, jeżeli nacisnąłem ci na odcisk, to Cię bardzo przepraszam. To, że poruszasz bardzo ważny temat, nie budzi u nikogo wątpliwości, ale dlaczego akurat w Dniu Kobiet? Z szacunku do kobiet mogłeś złożyć życzenia kobietom i odłożyć ten temat na dzisiaj. Nie byłoby żadnego problemu. W ramach przeprosin specjalnie dla Zielonego: https://youtu.be/lciu_N_earY
letnik

Re: Kiedy koniec remontu ulicy Słonecznej

Post by letnik »

Zielony, gdzie jesteś, gdzie: https://youtu.be/1akn2e8GSeU.
Post Reply