I znów niemądra decyzja

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

I znów niemądra decyzja

Post by Zdzisława Polak »

Aby odgrodzić park w Żarkach Letnisku od sąsiedniej posesji należało wykorzystać stare przęsła pozostałe po rozbiórce ogrodzenia GOK-u w Poraju lub zakupić trochę zwykłej siatki ogrodzeniowej a następnie posadzić tam żywopłot.(takie miałam przyrzeczenia od P.Wójta)
Jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłam dzisiaj , że rozbierają parkan przy naszym basenie od strony wschodniej po to by pozyskać przęsła ogrodzeniowe do parku. Przy tym rozwiązaniu zostanie zagrodzona droga Akacjowa przebiegająca przy basenie. O udrożnienie tej drogi pisaliśmy chyba 2 lata temu petycję mieszkańców do Pana Wójta. I co doczekaliśmy?
Zamiast udrożnienia tego przejścia przez rzekę Czarkę doczekamy się zagrodzenia tej drogi na zawsze. Dodać należy jest to droga widniejąca na mapach. Jak najszybciej należy przerwać to zadanie a istniejące ogrodzenie basenu pozostawić jak było dotychczas. Wystarczyło tylko nie zamykać furtki od strony północnej basenu {obok budynku socjalnego na basenie} i byłoby doskonałe przejście. Czy tak dużo chcieliśmy?
Pozdrawiam
ZP
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

o dzieła .... pani radna , MY jako obywatele .... nie możemy nic ! pani jako radna ma nasze poparcie i wie jak temu zaradzić!!!! Nie wiem... czy ktoś z mieszkańców ...takich pospolitych ....wie co należy zrobić w tej sprawie !!!
Ma pani do pomocy pozostałych radnych .... więc chyba Wasze zdanie się liczy !!!
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

P. Zdzisławo...z plotek wiadomo, że zagrodzono celowo......zlikwidowano skróty 8)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Amelko a komu te skróty przeszkadzały?. Było tam bardzo przyjemne, wśród zieleni przez rzekę przejście. Z dala od samochodów można było tamtędy przechodzić i cieszyć oczy ładnymi widoczkami i wdychać czyste powietrze.
To komuś przeszkadzało i wyprowadził ruch pieszy i rowerowy na ruchliwą ulicę. Miałam nadzieję do dziś, że przejście to zostanie udrożnione ale moja nadzieja pomału gaśnie.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Nie można nikogo oskarżyć, bo to są tylko plotki :!:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Amelko , to nie są plotki . To są fakty przejście zostało zagrodzone już dawno ale była nadzieja , że otworzą go z powrotem po upływie 5 lat od zakończenia remontu basenu z uwagi na zaangażowane środki unijne.
Ale jak widać był to tylko blef byłego kierownika działu Gospodarki Komunalnej UG w Poraju.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Popieram stanowisko Pani Radnej Polak. To przejście już dawno powinno być przywrócone. Apeluję do pozostałych Radnych aby poparli starania Pani Radnej Polak i nas mieszkańców w tym temacie. Nie rozumiem po co rozbierać płot w jednym miejscu aby go przenieść w inne. Może powinna powstać nowa sonda : ile osób jest za przywróceniem przejścia, albo od razu petycja z podpisami mieszkańców, którą przekazano by do właz gminy.
W końcu to my tu mieszkamy i nasze zdanie powinno się liczyć najbardziej...
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

a BARBARA zaś milczy, a w temacie orientuje się doskonale :lol: :lol: :lol: no i jeszcze te krzaki za basenem 8) p.Basiu bardzo prosimy o nowy sondaż 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Amelka.... oprócz internetu , nie ma innych zajęć ! to widać po postach ....o każdej porze dnia !!!
Czemu ciągle zaczepia BARBARĘ ....czyżby tak dobrze orientowała się .... w działaniach ....ludzi czynu ?
Nie znam BARBARY .... i nie wiem co ona ....MOŻE.....ale wydaje mi się , że jeśli radni mogą niewiele , to BARBARA .... nie może nic !!!
Amelka.... opamiętaj się bo wpadniesz w PARANOJE :D :D :D
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Tak teraz działa internet 8) też jestem na bieżąco 24 h. Prosta sprawa mam smartfona :wink:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Klaro...obecnie p. Basia faktycznie nic nie może :lol: ale bardzo dawno nabroiła, nawet krzaki na przejściu posadziła 8) p. Basia zawsze miała dobre pomysły, jaśli chciała p.Polakowej DOPIEC.......to nie PARANOJA to FAKT :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Jak dla mnie to niech sobie ten basen zamkną i sami włodarze gminy będą sobie na tym basenie siedzieć jak na prywatnej posesji.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Bruner..... czemu , to ach czemu ? Czyżbyś nie umiał pływać ? :D
A może masz basen na swojej posesji ? i ten publiczny Cię nie kręci :lol:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Bruner to taki zagadkowy, kontrowersyjny gość. Nie znam osobiście Brunera (może znam a nie wiem) wydaje mi się,że to facet po 40, a zrzędzi i narzeka jak emeryt po 67 latach. U Brunera wszystko jest złe, czarne. Jedyną taka malutką iskierka pozytywną jaką ostatnio napisał, było to, że chciał się z Amelką umówić w sobotę na piwo :lol:
Bruner, wybrać się z tobą na piwo, to na bank, człowiek po tym spotkaniu wraca zdołowany i cierpi na depresję dopóki nie pójdzie z kimś innym na piwo :D :D :D, żeby to odstresować :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Wydaje mi się , że wszyscy, którzy tu piszą są 50 plus . Z nudów piszemy, zrzędzimy i ciągle narzekamy. :lol: :lol: :lol: :lol: Nasza młodzież ma zupełnie inne problemy :roll:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

ZG -Bardzo dziękuję za słowa otuchy i wsparcia. Chciałam jedynie dodać , że petycję w sprawia przywrócenia tego przejścia przez rzekę Czarkę w ramach Ul. Akacjowej wraz z podpisami mieszkańców złożyliśmy do Władz Gminy Poraj 2 lata temu i nic to nie dało .
Pozdrawiam
ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

W dniu dzisiejszym podjęłam interwencję w U.Gminy w sprawie zabierania ogrodzenia z basenu i w sprawie otwarcia przejścia przez rzekę Czarkę w ramach ulicy Akacjowej, która widnieje na mapach. Czekam na odpowiedż.
mieszkaniec111
Bywalec
Posts: 27
Joined: 04 Dec 2009, 13:39

Post by mieszkaniec111 »

skoro mowa o basenie to mam prośbe o zwrócenie uwagi na ten lipny most prowadzacy na plaże przez krory strach przejsc tak sie rusza i row powinien byc bardziej zabezpieczony jakas siatka albo czyms bo my mieszkancy wiemy ze tam jest gleboko ale letnicy nie a boje nic nie daja
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Ulica Akacjowa zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i nowymi mapami, kończy się na ulicy Raczyńskiej. Nie może kończyć się na ulicy Księżycowej, bo przebiegałaby przez teren prywatny właściciela lodziarni. Korzystając ze swojego prawa właściciel lodziarni zagrodził przejscie trzema wbetonowanymi słupkami i siatką. W każdej chwili może zagrodzić ten teren bo jest to teren PRYWATNY, a nie ulica. A poza tym komu to przejście maiłoby służyć, skracałoby jedynie odrobinę drogę mieszkańcom Kąpielowej zdążającym do Rogalika.
Przecież bardzo nieodległy jest czas kiedy okolice tego przejścia były jednym ogromnym wysypiskiem śmieci (kilkakrotnie sprzątaliśmy je z dzieciakami ze szkoły) a menelnia zbierała się za starymi "toaletami" zostawiając po sobie i w basenie sterty potłuczonego szkła.
Muszę przyznać, że ja zupełnie nie rozumiem dlaczego u nas jakakolwiek próba uporządkowania czegoś czy poprawienia spotyka się z krytyką, i jedna osoba robi zamieszanie bo akurat chce pooddychać świeżym powietrzem na nieczynnym mostku.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Pływać umiem tylko to co nazywacie basenem to tak naprawdę to jest zbiornik retencyjny a w zasadzie szambo. Wiem co w tym pływa wystarczy sie pdzejść ulicą Zieloną po 22 i na węch wszystko czuć. Ponadto można zobaczyć co pływa w tej wodzie tuż przed basenem gdzie są zasieki które zatrzymują to nadziewie. Za to wywar pływa w tym rzekomym basenie. Nie mówię że wszystko jest złe, nie marudzę, wytykam błędy i mówię prawdę a to wielu boli. O wodzie w sieci i spółce widniej mam racje, to są złodzieje i zdania nie zmienię. O basenie też pisze to co widzę i myślę o tym. Nazywam sprawy tak jak trzeba. Jestem również ateistą i jakoś na kościół nie pisze tu nic złego chyba że mi nazdepną na odcisk to potrafię jak diabeł ogonem odwinąć.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znów niemądra decyzja

Post by Zdzisława Polak »

Po moich interwencjach parkan od wschodniej strony basenu wrócił na swoje poprzednie miejsce. Ale przejście przez rzekę Czarkę nadal zamknięte.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: I znów niemądra decyzja

Post by Igor »

Przez rzekę tęż się przepływa, więc kup se kobieto ponton, albo zbuduj tratwę i :mrgreen: :mrgreen: przestań mieszać.
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znów niemądra decyzja

Post by Zdzisława Polak »

Igorku. Chcesz to przepływaj rzekę nikt ci nie broni mamy przecież demokrację pływaj sobie do woli. Tylko proszę niczego mi nie nakazuj i nie zakazuj. I tak zrobię co będę uważała za słuszne. Twoje rady zachowaj dla kogoś bliższego. Bądż zdrów dobry człowieku.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: I znów niemądra decyzja

Post by Klara »

Czy to jedyna droga , by dojść do centrum ? .... Nie rozumiem ...o co to larum ? !!! Parę kroków w bok .... i jest przejście !!! legalne ...
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znów niemądra decyzja

Post by Zdzisława Polak »

Przypominam tylko bo już o tym pisałam :. To przejście jest też legalne widnieje na mapie. Poza tym w tej sprawie była wysłana petycja do wójta z ponad 80 podpisami mieszkańców. Tak więc twoja dorada Klaro jes bezsensowna i nikomu niepotrzebna. Ku naszej radości wykonuje się ogrodzenie parku od strony północnej.
Igor
VIP
Posts: 377
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: I znów niemądra decyzja

Post by Igor »

A bo to pierwsza pani petycja, a potem ludzi ciąga prokurator bo popisów nie składali a na pani petycjach są.
memento
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: I znów niemądra decyzja

Post by Zdzisława Polak »

Igor proszę Cię o odwołanie tego co napisałeś. Oskarżasz mnie o fałszowanie podpisów? Czy zdajesz sobie sprawę , że bezpodstawne oskarżenia są karalne? Czy mam z tego zrobić użytek?
Post Reply