Dobra zmiana w Żarkach Letnisku

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Dobra zmiana w Żarkach Letnisku

Post by BARBARA »

Jak wieść gminna niesie "ozdoba" naszego centrum czyli pawilon handlowy zmienił wreszcie właściciela, a to może oznaczać duże zmiany.Może nie wszyscy na tym zyskają, ale wygląd centrum z pewnością zmieni się na lepsze. Warto by sprawą zainteresowało się TPŻL , może uda się mieć jakiś wpływ na wygląd tego co w tym miejscu powstanie. Z prezeską GS-u dotychczasowym właścicielem pawilonu nie udało się nigdy nawiązć kontaktu, może jednak prywatny właściciel będzie bardziej skłonny do rozmów i nie wpakuje nam tutaj żółto-czerwonej Biedronki.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

A mnie się wydaje że właśnie w tym miejscu powinien stanąć duży market z prawdziwego zdarzenia , skończyłyby się większości obywateli .....wycieczki ...po grubsze zakupy !!! :D :D :D
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Klaro w takiej małej miejscowości...to raczej KATASTROFA dla małych sklepików( ludzie i tak będą jeździć na zakupy np. do Częstochowy)...to już lepszy PARKING i las :lol:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Jak słyszę o marketach to mi się wątroba przewraca. Już widzę stonkę jak tu bedzie codziennie ani miejsca by na ulicach na parkowanie nie było. Oraz totalne unicestwienie lokalnego handlu.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re: Dobra zmiana w Żarkach Letnisku

Post by Marcin »

Pawilon to przecież jedna z wizytówek ŻL. Biada temu co będzie tam chciał robić nowoczesny market.

Odnowić budynek jak najbardziej, ale z zachowaniem obecnej formy działalności.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Dobra zmiana w Żarkach Letnisku

Post by Klara »

Marcin .... ten pawilon rozleci się jeszcze zanim zacznie się remont ! , ten zlepek sklepów stoi , bo jeden drugi trzyma :lol: Ile lat temu był któryś remontowany ? pamiętasz .... bo ja nie ! :D
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Re: Dobra zmiana w Żarkach Letnisku

Post by slimak »

Jaki parking, co Wy, po co nam w centrum parking, jakieś totalne nieporozumienie.
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Re:

Post by Marcin »

Bruner wrote:Jak słyszę o marketach to mi się wątroba przewraca. Już widzę stonkę jak tu bedzie codziennie ani miejsca by na ulicach na parkowanie nie było. Oraz totalne unicestwienie lokalnego handlu.
Pełna zgoda !
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Re: Dobra zmiana w Żarkach Letnisku

Post by Lee »

Tez mi sie wydaje ze powinni zostawic tak jak jest tylko troszke odświeżyć. Bryły budynku i przeznaczenia bym juz nie zmieniał - za długo to tam stoi.
Na parking powinni zorganizowac targowisko, a park przecież jest wiec mozna o niego dbać i ewentualni pomysleć o innym parku, poza centrum.
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Dobra zmiana w Żarkach Letnisku

Post by BARBARA »

Lee równie szkaradnej budowlanej pozostałości po realnym socjaliżmie nie ma już chyba nigdzie w Polsce. Nigdy nie remontowany, zdekapitalizowany trzyma się chyba tylko dzięki tym więziennym kratom w oknach. To z całą pewnością najbrzydsze i najbardziej zaniedbane miejsce w naszej miejscowości. Obawiam się jednak, że nowy właściciel ograniczy się tylko do podniesienia czynszu dzierżawcom
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Re: Dobra zmiana w Żarkach Letnisku

Post by Lee »

Kwestia gustu... mnie się podoba, niski budynek, nie wybijający sie ponad korony drzew. Nie mam wątpliwości, każdy inwestor który tam wejdzie, drzew nie oszczedzi. Po prostu pasuje tam tak jakby tam był od zawsze, tylko trochę ogarniecia z zewnątrz, ale kosmetycznie i bedzie git.

Kazdy kto mnie odwiedza w ŻL i ma okazje odwiedzić nasz pawilon jest pod wrażeniem że mamy jeszcze takie miejsce które kiedyś byly wszedzie, a teraz zostały zastepione przez lidly, zabki czy inne netta, zabetonowane kostka betonową równiutko i z takim samym asortymentem wszędzie.

Ja jestem naprawde zadowlony z tych handlowców co tam maja swoje interesy. W naszym pawilonie mozna kupić wszystko - jak chce litewskie piwko, wedzonego karmazyna czy orenżade w butelce zwrotnej to też jest, świątek-piątek i do późna, prawie jak w tesco :-) I nawet jak jest troszke drożej niz w Oszonie to jeśli tylko mam wybór to kupuje w pawilonie i wspieram lokalnych handlarzy.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Dobra zmiana w Żarkach Letnisku

Post by Amelka »

PRL......dobrze , że parę osób ma pracę 8)
Post Reply