przydałby się posterunek policji w Żarkach Letnisku

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

przydałby się posterunek policji w Żarkach Letnisku

Post by Elutka »

Czy pan sołtys mógłby spróbować załatwić, żeby chociaż latem był u nas posterunek policji? Ostatnio nasiliły się dziwne wypadki - włamania lub próby włamań na ul Sportowej i Grzybowej. I co pan sołtys na to?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Ano taki jest skutek tego, że policja nie pilnuje porządku tylko poluje po lasach i parkach na ludzi z butelką (...piwa) w ręku...
Milka
Posts: 5
Joined: 13 May 2015, 13:03

Pijani kierowcy

Post by Milka »

W przeciągu ostatniego tygodnia, dwa razy miałam do czynienia z pijanymi kierowcami za kółkiem, to jest szczyt wszystkiego. Oczywiście w obu sprawach dzwoniłam na policję, jak sądzę bez skutku, bo z jedną sprawą dzwoniłam 2 razy a kierowca nadal był widziany kierując samochód... zanim policja dojedzie z myszkowa to delikwent dawno się ulotni..
W wakacje policja powinna sprawniej czuwać nad żarkami, tak na prawdę tutaj kierowcy urządzają samowolkę.. oby tylko nikt nie ucierpiał.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

W szczycie sezonu patrol raz dziennie by sie przydał, bo rzeczywiscie samowolka sie robi z parkowaniem.
Do altanki by mogli zawsze zajrzeć i spisać na wszelki wypadek.

Posterunek to strata pieniędzy - byłem na posterunku we Władysławowie w wakcje (takim sezonowym posterunku własnie), i policjant mi wprost powiedział "ja tu nie jestem od interwencji, ja tu justem prewencyjnie" czyli jak cos sie dzieje to on wzywa kolegów z miasta, a sam siedzi i stwarza pozór bezpieczeństwa.

Jak otworza posterunek to myslicie ze jak mu zgłosisz pijanego kierowce to on co - wstanie zza biurka, zamknie drzwi na klucz i ruszy na Żarki pożądek zaprowadzać? Ja raczej obstawiam ze zapisze w zeszycie i powie "zajmiemy sie tym" i tyle bedzie że wójt dostanei rachunek za ich ochrone i wszyscy sie na to zrzucimy.
Ghispan
Gość
Posts: 11
Joined: 08 Jan 2014, 20:12

Post by Ghispan »

Ostatnio słyszałem o włamaniu do domu w ŻL oraz okradzeniu go. Czy ktoś coś wie? Czy trzeba się bać? są jeszcze podobne incydenty?
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Ghispan nie panikuj, takie incydenty zdarzają się wszędzie, ba powiem nawet że będą się zdarzać. Nie mniej jednak o wiele rzadziej słyszy się tutaj o różnych przestępstwach niż w mieście.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

Kup sobie dużego czworonoga.....w zeszłym roku 2 CYGANKI na widok mojego owczarka uciekały w podskokach...na moją posiadłość każdy wejdzie, ale z wyjściem ma duży problem 8)
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Pies jest najlepszy, co prawda mam jeszcze karabin tak na wszelki wypadek gdyby jednak pies sobie nie poradził
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Ja też mam psa, alarm, monitoring, SOLID i pistolet, :lol: Mam też inną broń do walki wręcz jak np, maczeta :lol: :lol: :lol:
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

To ja jeszcze proponuję wizytę u dobrego psychiatry :shock:
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Droga Amelko, wizyta u psychiatry jest obowiązkowa co pięć lat, jeżeli posiada się broń i pozwolenie na tę broń.
Militaria to takie zabawki u facetów, FACET zawsze coś musi mieć.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

A ja mam po dziadku WIDŁY i BRONY w stodole ......muszę ten sprzęt wyczyścić .......może się jeszcze przyda :lol: :lol: :lol: :lol:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Amelko
Nie czyść, jak na bandytę to z tężcem będą lepsze.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Post by Amelka »

dzięki za dobrą radę :roll:
Post Reply