Siłownia Zewnętrzna

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Siłownia Zewnętrzna

Post by Zdzisława Polak »

Siłownia zewnętrzna realizowana jest z Funduszu Sołeckiego z 2 lat,
tj.:
- połowa Funduszu Sołeckiego z roku 2014 w kwocie 12 000 zł,
- cały Fundusz Sołecki za 2015 r w kwocie około 24.000zł,
zostały przeznaczone na powyższy cel w oparciu o Uchwały z Zebrań Wiejskich Żarek Letniska.
Długo trwało ustalenie miejsca lokalizacji tej siłowni. Ale cieszy mnie bardzo,
że siłownia jest urządzana na działce Skarbu Państwa położonej pomiędzy
ul. Hr. Raczyńskiej a basenem kąpielowym.
Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli ćwiczyć.
Super sprawa.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Bardzo fajna informacja, oby wandale nie zniszczyli urzadzeń.
widz
VIP
Posts: 714
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Bardzo jestem ciekawy, kto zaplanował tę siłownię tak blisko jezdni?
Działaka duża to można było bliżej środka umieścić te urządzenia.
Teraz można nie tylko ćwiczyć ale i wdychać spaliny z samochodów i motorów.
A czy jest to miejsce dostatecznie oświetlone?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Kto zaplanował, przecież to oczywiste, że sołtys i radni, no i może rada sołecka?
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Zgadzam się z widzem, miejsce nie jest idealnie wybrane, za blisko ulicy i chodnika więc nie na bezpiecznie dla ćwiczących. Czy będzie zrobione przejscie na basen aby po treningu było blisko do natrysków?
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Post by Kmicic »

Też uważam, że urządzenia siłowni stoją za blisko jezdni. Gdy próbowaliśmy się w gminie dowiedzieć kto tak zaprojektował to niestety nie udało się uzyskać odpowiedzi z konkretnym nazwiskiem. Pan twierdził jedynie, że gdyby urządzenia stały dalej to wandale mogliby je zniszczyć!!!! Nie potrzeba wandali bo te urządzenia są byle jak zamontowane. Dzisiaj gdy teren został uprzątnięty, taśmy zostały zdjęte uznałem, że jest przyzwolenie do ćwiczeń i siadłem na wioślarza który w czasie moich ruchów wykonywał ruch przeciwne. Inne urządzenia są też tak niedbale zamocowane. Czas najwyższy powiedzieć stop: niedbaluchom i partaczom. Ten kto to montował powinien poprawić i nie powinien dostać zapłaty. Również ktoś też z ramienia gminy chyba dokonał odbioru. Przy takiej niestabilności może dojść do nieszczęścia.
Pozdrawiam i przestrzegam ćwiczących.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Czy ktoś kiedyś zrobił tak że WSZYSCY byli zadowoleni ? .... wątpię :wink: też dziś tam byłam ., co prawda nie ćwiczyłam , i sądzę że nie było jeszcze odbioru , bo wczoraj stało wszystko jeszcze ofoliowane .... może poczekajmy jeszcze troszkę aż nabierze to mocy urzędowej , pewnie zapomniano odgrodzić taśmą :D :D :D
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Post by Kmicic »

Tu nie chodzi by wszyscy byli zadowoleni ale o to by to co robimy było dobrze wykonane. A moc urzędowa nie ustabilizuje urządzeń.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Jutro tj 10.07.2015 o godz 14 mamy połączone Komisje Rady Gminy Poraj.
W porządku tej Komisji w punkcie 2 mamy zapis:
2.Komisja wyjazdowa- wizytacja strażnic OSP oraz obiektów rekreacyjnych w gminie.
Mam nadzieję,że komisja znajdzie trochę czasu by odwiedzić i ocenić naszą
siłownie zewnętrzną.
Kmicic ma 100% racji. Naszym (moim) obowiązkiem jest dopilnować aby wykonanie i zamontowanie tych urządzeń było właściwe. Aby można bezpiecznie ćwiczyć.
O terminie odbioru tego zadania nikt mnie nie informował. Podobnie zresztą
jak nie zostałam powiadomiona o odbiorze "zagospodarowania terenu "
za remizą OSP w Żarkach Letnisku.
Dalsze informacje przekaże po Komisji.
Pozdrawiam
ZP
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Czy w Z.L. jest tylko 1 radny :?:
Byly
VIP
Posts: 733
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Niestety tylko jeden :cry:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Pozostali radni chyba uważają, że nie mają obowiązku udzielania się na forum....a szkoda bo to dobre miejsce na kontakt ze swoim elektoratem....
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

No i proszę ..... jest radna , ktora zadba o to by siłownia działała tak jak powinna :D Mam nadzieję że radna dziś na komisji poruszy ten temat ?
i wszystko będzie tak jak trzeba :)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
Dzisiaj była Komisja i Sesja Nadzwyczajna.
Oczywiście pytałam P. Wójta o tę siłownie:
1. Kto jest odpowiedzialny za zamontowanie urządzeń?
- odpowiedź Firma zewnętrzna,
2.Ile kosztuję te 7 urządzeń + montaż?
-bez odpowiedzi
3.Dlaczego urządzenia nie są zamontowane stabilnie?
- odp. ponieważ jest piaskowe podłoże, ale poprawią.
4.Pytałam kiedy odbiór będzie i prosiłam o powiadomienie mnie o odbiorze.
-bez odpowiedzi.
5.Powiedziałam również, że radni już kilkakrotnie składali wnioski do realizacji dla P.Wójta o zapraszaniu radnych do komisji odbioru inwestycji czy remontów i dlaczego nie są radni powiadamiani o odbiorach?
-bez odpowiedzi
6.Stwierdziłam, że niewłaściwe odbiory prowadzą do przyjmowania inwestycji niedokończonych lub spartaczonych jak np. remont parku czy remont pomieszczeń w piwnicy OSP.
7.Poruszyłam też sprawę wcześniejszego zamykania pryszniców na basenie. W odpowiedzi było , że jest to nieprawda. Prysznice są otwarte jak basen od 10 do 20.
8.Śmieci z koszy za remizą OSP będą zabrane wkrótce .
Chyba tyle na razie.
Komisja wyjazdowa będzie w sierpniu 2015.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Troszkę się dziwię, że Pan Wójt nie udziela Pani odpowiedzi na niektóre pytania. Przecież zadaje je Pani w imieniu mieszkańców. Czy wygląda to tak jakby Pan Wójt lekceważył mieszkańców - swoich wyborców.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

właśnie TAK :lol: jednym słowem NAS OLEWA :twisted:
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Post by Kmicic »

Bardzo dziwne jest stanowisko wójta w stosunku do radnych (radnej która reprezentuje mieszkańców). Widzę, że teren siłowni jest ponownie zagrodzony taśmami, czyli jak pisze radna p.Polak będzie poprawka. Nasuwa się pytanie-po co? To takie oczywiste , że trzeba było to zrobić od początku dobrze czyli zamocować stabilnie.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Pytanie jak długo będzie trwała poprawa mocowania urządzeń? Mamy już połowę lipca, wakacje szybko zlecą i kiedy będziemy ćwiczyć? w zimie? Nieciekawie też wyglądamy w oczach przyjezdnych, których teraz sporo zawitało do Żarek.
widz
VIP
Posts: 714
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

A co na to Przewodnicząca Rady Sołeckiej Żarek Letniska , Sołtys ?
Przecież to środki z Funduszu Sołeckiego.
Jak Wy Państwo nas reprezentujecie?. Jak dbacie o nasze Sołectwo?
A jak ktoś na siłowni ulegnie wypadkowi ? Kto poniesie odpowiedzialność?
Trzeba ruszyć swoje tyłeczki i rozumki. Do dzieła. Od czego Was mamy?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

UPS :lol: widzu, ale pojechałeś :lol:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Chociaż to widz, ale tym razem "pojechał" słusznie bo "filozofia" budowy siłowni jest naprawdę zadziwiająca. Najpierw deliberacje na temat miejsca trwały tak długo, że nie udało się nic zrobić w ubiegłym roku i przez 6 miesięcy bieżącego roku, potem pospieszny montaż wśród chaszczy tak jakby ktoś chciał się pozbyć urządzeń zakupionych w ubiegłym roku. A przecież to chyba jeszcze nie są wszystkie urządzenia, bo fundusz sołecki z 2 lat to ponad 36 tyś. zł.Zamontowanych urządzeń nie zabezpieczono, a przecież beton musi przez jakiś czas wiązać. Na pewno jest to pierwszy etap realizacji siłowni, tylko dlaczego to wszystko jest tak niechlujnie wykonywane. I tu jest rola sołtysa i rady sołeckiej, bo do nich należy nadzór nad inwestycjami wykonywanymi z funduszu sołeckiego.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Jest artykuł w GM i zdjęcie SUPER zamontowanego urządzenia :lol: po co wójt zatrudnia takich obiboków i partaczy 8)
Byly
VIP
Posts: 733
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

To, że zatrudnił partaczy, to pewnie nie jego wina, jeżeli wypłacono im pieniądze za "robotę" to tutaj byłby skandal. Pani Polak jest zadanie, czy Gmina wypłaciła pieniądze tej firmie partaczy? Proszę jeszcze i informacje co to za firma i skąd. Ta informacja dla nas byśmy kiedyś my sami nie zostali nabici w butelkę wynajmując takich brukarzy.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Wielkie dzięki dla Gazety Myszkowskiej za pokazanie a tym samym krytykowanie fuszerki. Szkoda tylko , że poruszony został tylko ten jeden przypadek nieprawidłowego wykonywania inwestycji i remontów w naszej gminie, bo takich przypadków jest więcej i nikt nie wyciąga ani konsekwencji ani wniosków na przyszłość.
Jeżeli chodzi o naszą siłownię to nie wiem czy był odbiór i czy została zapłacona?
pozdrawiam ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Jest może jakiś link do tego artykułu?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Gazetę kupiłem w kiosku, bo w internecie publikują później....chyba pod koniec tygodnia :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

A mnie się wydaje że ..... jaki... GOSPODARZ.... takie ...PODWÓRKO ! Wybrlaliśmy sołtysa ktorego sprawy społeczności żareckiej .... nie interesują ..... w co zaangażował się sołtys od wyborów ??? Ja osobiście nie widzę jego działalności .... a sprawy ważne dla Ż-L powinny być dla sołtysa ważne tak jak są dla nas.....
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

a moim zdaniem wójt olewa obecnego sołtysa , podobnie jak p. Z.P.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Liczą się tylkoLUDZIE z UKŁADU :cry:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

A czy dozór nad montażem siłowni nie powinien być obowiązkiem sołtysa ? Co z dozorem ma wspólnego wójt czy ludzie z układy , sołtysa wybierali obywatele Ż-L i dla nas jest siłownia , a naszym GURU jest sołtys a potem radni ....Radna coś tam działa a sołtys siedzi cicho ..... tak nie powinno być !!!
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Klaro ..jesteś NOWA ,czy z choinki się urwałaś ...takie PIERDY piszesz ,że aż głowa boli :shock:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU.... jak cie głowa boli to wez ETOPIRYNE..... :lol: i może odpowiedz mi ....od czego w Ż-L jest sołtys ? :shock:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Klaro....ja Ci tylko uswiadamiam, ze nasz soltys tyle moze zdzialac, co i p. Radna, dlatego ja nie obwiniam naszych dzialaczy ale PARTACZY, w mojej ocenie , najwiecej na tym traci wojt i dlatego powinien wyciagnac konsekwencje :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Siłownia zewnętrzna to inwestycja gminna realizowana w ramach tzw.Funduszu Sołeckiego. Rada Gminy Poraj corocznie wydziela określoną kwotę(liczoną wg ustawowego klucza) na Fundusz Sołecki.Zaś Zebranie Wiejskie w terminie do końca września roku poprzedzającego uchwala na co wydać należy Fundusz Sołecki w kolejnym roku.
Tak więc inwestorem i nadzorującym i płatnikiem jest Gmina (P.Wójt).
Rada Sołecka i radni powinni wspomagać Gminę w ocenie wykonawstwa,
uczestniczyć w odbiorach wykonanych inwestycji. Z praktyki jednak wiem, że aktualny P. Wójt nie chce aby radni uczestniczyli w takich odbiorach, nie wiem dlaczego ale nie powiadamia o terminie odbioru.
A wiadomym jest , że taki czynnik społeczny potrafi dopilnować prawidłowości wykonanej inwestycji w danej miejscowości i wytknąć błędy i usterki. Inwestor i inspektor nadzoru( nie wiedzieć dlaczego?), często nie egzekwują dobrego wykonania inwestycji.
Tak jest w przypadku naszej siłowni w majestacie prawa pod okiem inwestora (gminy) i inspektora nadzoru pozwolono na fuszerkę.
Przy takim nagłośnieniu sprawy i przy wsparciu radnych , członków Rady Sołeckiej oraz mieszkańców wyegzekwujemy od Firmy wykonawczej
prawidłowe wykonanie zadania.
Pozdrawiam
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szczerze mówiąc , nie wiem dlaczego? , ale siłownia nasza została ogrodzona.
Widziałam kilka takich siłowni zewnętrznych w miejscowościach nadmorskich. Ale są one zlokalizowane na otwartej przestrzeni najczęściej
w parkach. Nikt tego nie niszczy ani nie ukradł.
Zobaczymy , czy jest to dobry pomysł z tym ogrodzeniem?
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Z tą siłownia to chyba jakiś przekręt jest.Nie dość że źle zrobiona to jeszcze bez zaplecza ii infrastruktury typu ławki, wieszaki, i w dodatku nieczynna i zagrodzona.
Byly
VIP
Posts: 733
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Ja tam nie widzę przekrętu, bardziej spotkało się kilka niekompetentnych osób (partaczy)
- wykonawca
- inspektor nadzoru
- ........
Kto ma dostęp do Gminy, proszę poinformować kto był wykonawcą, kto inspektorem i czy zapłacono za robotę. Ciekawe, czy były plany na wykonanie tego "ośrodka"? Powinny być, bo jest "trwale" przymocowany do podłoża :wink: Nowe prawo budowlane weszło w życie chyba 28 czerwca, to bez planu też nie można było wykonać, bo uprawomocnienie się trwa 30 dni?
Zdzisławo zapytaj i napisz co się dowiedziałaś, na innych "działaczy" nie ma co liczyć.
Jeszcze pytanie co do tej działki? Kiedyś na tej działce była Fregata, jeżeli dobrze pamiętam? Jeżeli była Fregata to znaczy że komuniści musieli komuś zabrać tę działkę. Komuniści nie kupowali, oni konfiskowali!!!
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Wszyscy narzekają ...... a ja idac do apteki nie widzę tam nikogo ....no ...czasem jedna osoba :) ilu z Was tam chodzi ???
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

wczoraj pracowali robotnicy budowlani , czyli EKIPA WÓJTA :?: robili orodzenie , a urządzenia były zabezpieczone folią :shock: ,czyli " siłownia " jest jeszcze w ROZSYPCE :lol: może do zimy zdążą 8)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Klaro
Na siłownię jeszcze nikt nie chodzi bo jeszcze nie można z niej korzystać.
Siłownia została ogrodzona i zamknięta. Umieszczono również tabliczkę
"zakaz wstępu".
I mamy siłownię podobnie jak oczyszczalnię. Inwestycje wykonane ale nikt z nich nie korzysta- po prostu stoją i czekają.
ZP
Kmicic
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2009, 19:06

Post by Kmicic »

Co do ogrodzenia siłowni to faktycznie nie jest ono tam tak mocno potrzebne. Może podyktowane jest to przepisami bezpieczeństwa ćwiczących tak blisko ulicy. Też nie widziałem do tej pory by któraś siłownia była ogrodzona. Chyba ktoś pomyślał, że ćwiczący może wypaść na ulicę z najbliżej usytuowanego urządzenia .Być może będziemy pod tym względem pierwsi. Zamiast tego ogrodzenia powinna stać choć jedna ławka. Nie widzę celowości montowania wieszaków co sugerują niektórzy forumowicze. Ale nie ma co narzekać -beton zwiąże i w przyszłym roku zapraszamy do ćwiczeń.
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Zakładam, że na tej siłowni nie będą ćwiczyć ludzie wracający z Rogalika z zakupami a tacy, którzy prowadzą tzw. sportowy tryb życia.
Mogą tam wstąpić podczas biegania czy też jazdy rowerem i dlatego powinna być ławka aby chwilę odpocząć czy też zmienić obuwie do ćwiczeń. Wieszak może być przydatny np. aby powiesić ręcznik czy zdjętą bluzę dresową.
Zresztą ja się sugeruję tylko wyglądem takich siłowni w innych miejscowościach.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Masz rację ...zg w innych miejscowościach wygląda to trochę inaczej niż u nas ..... ale może u nas .... MUSI BYĆ INACZEJ ??? :D :D :D
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1696
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Dzisiaj byłam w Urzędzie Gminy w Poraju i pytałam P.Kierownika Gospodarki Komunalnej o siłownię.
Otrzymałam informacje, że:
- siłownia ma być udostępniona w dniu jutrzejszym tj. 01.08.2015,
-odbiór techniczny podobno już się odbył nie dowiedziałam się kiedy,
-poprosiłam o wgląd do protokołu z odbioru siłowni , usłyszałam , że zostanie przygotowany.
-pytałam dlaczego nikt z mieszkańców Żarek L.nie został powiadomiony o odbiorze ( brak odpowiedzi).
Wygląda mi na to, że odbioru nie było na miejscu chyba, że przy biurku.
Protokołu nie zobaczyłam, obiecano mi jedynie że będzie na poniedziałek.
Siłownia nie będzie zamykana na klucz.
Mam nadzieję, że jutro bezpiecznie poćwiczymy.
Pozdrawiam
ZP
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

siłownia fajna, brakuje tylko ławeczki :wink:
widz
VIP
Posts: 714
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

A właśnie, siłownia otwarta czy nie? Czy ktoś ćwiczył może?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Post Reply