Sesja absolutoryjna w Poraju

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Sesja absolutoryjna w Poraju

Post by Zdzisława Polak »

Dnia 19.06.2015 godz 11 w Urzędzie Gminy Poraj odbędzie się Sesja Rady Gminy Poraj.
W porządku obrad m.in.
-absolutorium
-zmiany w Planie Przestrzennego Zagospodarowania Gminy w większości sołectw. w Żarkach Letnisku i w Dzierżnie chyba w 7 miejscach dokonywane będą zmiany z terenów leśnych i ornych na tereny mieszkaniowe .
Do dziś radni nie otrzymali załączników w postaci mapek do projektów uchwał pomimo tego , że bardzo o to prosiłam . Nie otrzymaliśmy również
na komisje wniosków, które składane były do U.G w celu zmian w Planie Przestrz. Zagospod. mimo tego, że prosiłam o dostarczenie na komisję aby radni mogli się z nimi zapoznać i zająć stanowisko.
Jest to niebywałe.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na jutrzejszą Sesję Rady Gminy Poraj.
ZP
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

A możecie się zająć spółką Proeco by woda w kranach była. ?
Aha zapomniałem przecież w tej spółce mają udziały wszyscy radni , więc sami sobie w stopę strzelać nie będą .
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Bruner
Masz rację spółką Poreco można się zająć ale może w innym miejscu.
Wyjaśniam również , że radni nie mają udziałów w tej spółce. Jest to spółka ze 100% udziałem Gminy Poraj. Czyli gmina jest właścicielem spółki i pokrywa wszelkie jej straty.
W tym miejscu zrelacjonuję przebieg dzisiejszej sesji absolutoryjnej i podzielę się z Państwem jak zostałam przez Pana Wójta Gminy Poraj
potraktowana za to, że:
- powiedziałam prawdę o sytuacji finansowej gminy,
-zadłużenie gminy na koniec 2014 wynosi prawie 22 mln. zł
-niespłacony debet na rachunku bankowym w kwocie 5 mln.zł
-zadłużenie gminy w stosunku do dochodów wynosi 70,72% a dopuszczalne jest tylko do 60%,
-deficyt gminy to 7,5 mln.zł,
-Regionalna Izba Obrachunkowa oceniła wykonanie budżetu NEGATYWNIE i wyraziła zaniepokojenie ,że powyższa sytuacja może uniemożliwić uchwalenie budżetu na rok 2016.,
-wobec tego wnioskowałam o nie udzielenie absolutorium.
-sprzeciwiłam się wyprzedaży gminnych działek w Żarkach Letnisku,

-pytałam również dlaczego kupiony w kwietniu przez gminę w ramach
funduszu z PEFRON-u busik do przewozu dzieci niepełnosprawnych nie wozi dzieci?
odpowiedz od P.wójta . Bo stoi w garażu będzie jeżdził dopiero od września ,
-pytałam o remonty dziur w drogach, oświetlenie ,
- dlaczego nie otrzymujemy/radni/ niezbędnych informacji i materiałów jako załączników do projektów uchwał?

Za te moje wypowiedzi, odkrywanie prawdy i głosowanie jako jedynej radnej sprzeciw absolutorium usłyszałam straszą reprymendę od P.Wójta.

Mało tego, że przez cały czas trwania Sesji wielokrotnie kierował pod moim adresem słowa ostrej i niezasadnej krytyki za wszystko to na samym końcu sesji wyzwał mnie od wieśniary i stwierdził,że " nie włoży mnie do jednego wora z Radnym Karkochom i Radnym Klimkiem lecz do oddzielnego wora". Powiedział również, że' zakazał pracownikom urzędu gminy udzielania mi wszelkich informacji ponieważ ja na pracowników pluje i ich obrażam"( co jest oczywiście nieprawdą).
Jak widać Panu Wójtowi puściły nerwy ponieważ jak widać stracił kontrolę nad tym co mówił .
Po tych słowach poprosiłam P.Wójta o odrobinę dyplomacji i przypomniałam, że przedmiotem obrad dzisiejszej sesji była ocena wykonania budżetu a nie ocena mojej skromnej osoby.
Jestem Radną i mam nie tylko prawo ale i obowiązek wobec wyborców
zadawać pytania , dokonywać analiz i podejmować słuszne decyzje w interesie naszej gminy i naszych mieszkańców zgodnie z prawdą i sumieniem. Taką też składałam przysięgę i nie ugnę się pod żadną nieuzasadnioną krytyką i presją.
Pozdrawiam
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

No to było ostro 8)
Kiedyś widziałem chyba na youtube sesje Rady Myszkowa. Ktoś nagrywał i zamieszczał w sieci. Było to super, każdy może wyrobić sobie swoje własne zdanie. Jeżeli w Myszkowie było to dopuszczalne, to myślę, że w Gminie Poraj także wolno nagrywać? Może znajdzie się ktoś chętny? Ja nie mam czasu, ale mogę pożyczyć kamery :wink:

tutaj sesje powiatu: https://www.youtube.com/watch?v=W2uKUjWRu2A
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Post by Marcin »

To ten gagatek ? Wielu osobom tego obozu puszczają ostatnio nerwy, na tym Titanicu nawet do orkiestry chętnych brak.

Image
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

No cóż ,ludzie są uzależnieni prcą i chorymi układami, że nie chcą zmian. Akceptują chamstwo i arogancję naszej WŁADZY :cry:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Aż nie chce się wierzyć, wójt wygląda na miłego i kulturalnego człowieka, nie znam go osobiście. Szacunek należy się każdemu człowiekowi.
Radnych mamy trzech z Żarek, szkoda Pani Zdzisławo, że o nasze interesy musi Pani walczyć sama.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Tyttanik tonie to ślimaczek twierdzi, że wójta nie zna osobiście :lol: muszę was zmartwić ,bo on z tych co wypływają na powierzchnię :lol:
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Zdzichu nie znasz mnie a ja nie znam wójta - taka prawda :)
Tytanik może dla mnie tonąć bo ja twardo na lądzie stoję.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Ok, niech Ci będzie :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU ......czyżbyś był z PISu ? ...... masz wąty do każdego , kto ma inne zdanie niż Ty .... czepiasz się !
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Klaro.."głupsza jesteś , niż ustawa przewiduje " ...co ma PIS do mojej dyskusji ze ślimaczkiem :lol: a tak na marginesie , ty też toniesz na tym TYTANIKU :lol: :lol:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU ..... nie oceniaj !! g....o wiesz a zdaje ci sie ześ wszystkie rozumy pozjadał ..... nie znasz mnie więc ....wara ode mnie z takimi słowami !!! a ja jestem od Kukiza .... jesli już taki chcesz być wszechwiedzący , ale i to nie twoja brocha !!! ukłół cie ten PIS ? !
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

:shock: :lol: :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

:shock: zaś żarecka POLITYKA, to muszę donos KUKIZOWI zrobić ,że to SZCZURKI z TYTANIKA......Klaro mnie wasza POlityka nie interesuje .....zaczepiłaś mnie , to CI odpisałem :lol: :lol:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

Sz.P. Zdzisławo, ależ to przykre ,że sama pani walczy o sprawiedliwość .
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Piękne zdjęcie, nasz Wójt z Prezydentem EU. Zazdrościcie mu :lol: Myślicie, że jak Polakowa byłaby Wójtem to by Wam coś dała? Dałaby wam jak mawia klasyk "zasadziła by wam kopa w d*** :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

W poprzedniej kadencji gdy radną była BARBARA mogliśmy tutaj przeczytać także jej spostrzeżenia. Teraz gdy tylko Polakowa pisze, wygląda to tak, że do końca roku nie będzie Gminy Poraj, gmina zbankrutuje! :roll:
Gdzie są pozostali dwaj Radni -BEZRADNI, czemu nas nie informują, niech odpowiedzą czy wiedzieli jak głosować na ostatnim głosowaniu w sprawie zmiany zagospodarowania przestrzennego? Wg mnie nie wiedzieli, tak wynika z relacji Polakowej. Jak nie wiedzieli to po co głosowali, kto wybrał tych bezradnych :twisted: :twisted: :twisted:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

mnie nie chodzi o zdjęcie , czy głosowanie , ale o chamskie traktowanie bezradnych ludzi. Dziś w ten sposób traktuje p. Polakową , a jutro innych. Moim zdaniem WÓJTA ,też obowiązuje KULTURA :lol: Robi co chce i z ludźmi się nie liczy :lol: Stworzył chore układy , uzależnił ludzi pracą i wszyscy muszą tańczyć tak ,jak im zaśpiewa :twisted: :twisted:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU..... jak już będziesz pisał donos do KUKIZA to napisz donos także do PAPIEŻA.....nie mam solarów ani gazu .... palę węglem , a to ....grzech!! Widzę że lubisz ....babrać się w życiu innych :lol: spójrz na ....swoje podwó
rko !!! :lol: :lol: :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Ani mi za Klarą ani za Zdzichem ale widzę jak radna Polakowa jest dyskryminowana przez obecnie nam panującego wójta.
Można było to zauważyć nawet na Picniku Przedszkola w ostatnią sobotę.
Wójt w swoim przemówieniu chwalił się jak zwykle co zrobił a potem stwierdził, że w rozwoju przedszkola pomagać będą : Wójt i radni Klimek
i Karkocha o radnej Polak zapomniał podobnie jak przy otwarciu Przedszkola- Żłobka. Ale to świadczy tylko o braku kultury i dobrego wychowania. Społeczeństwo to widzi i słyszy.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

widzu..... były wybory demokratyczne , ktoś tzn..... ludzie z Ż-L wybrali radnych .... stawiali krzyżyk przy nazwisku kandydata który im pasował ..teraz to już .... próżne żale ..... że zostala do walki tylko radna P.....
ot ....życie !!!! :(
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

a tak nawiasem pisząc ..... p .radna P...... chyba zdawała sobie sprawę przed wyborami .... z kim przyjdzie się jej mierzyć !!! współczuje szczerze :|
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Klara ..skoro już jesteś u KUKIZA, no to może pomożesz walczyć p. Z.P. .(.co dwóch , to nie jeden ) :roll:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU.... za wysokie progi , ja nie udzielam się publicznie , ale widzę
że ty jesteś dość oblatany w sprawach gminy , więc bierz się za ....pomoc....radnej :wink:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

to z tym KUKIZEM , to "ściema" :cry: a już myślałem , że organizujecie SIŁY na Górnej i Lipowej ,by wesprzeć p. Z.P.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Żadna ściema .... a te ulice to chyba po drugiej stronie torów , bo jakoś nie kojarzę ich.... :roll:
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Wszystkich apologetów działalności radnej ZP zachęcam do chwili refleksji i próby odpowiedzi na pytanie dlaczego mimo kolejnej już kadencji radna ZP jest zupełnie osamotniona w swoich działaniach?Czy to kolejny już raz, kolejni radni ulegają kolejnemu wójtowi, nieugięta zostaje tylko radna ZP? A jeżeli tak, to dlaczego w żadnej kadencji nie zbudowała w radzie gminy grupy opozycyjnej, wspierającej jej "osamotnioną walkę", przecież w każdej radzie przeciwników wójta nie brakuje, a w tej radzie Skuteczni mają tylko niewielką przewagę? Gdybyście państwo obejrzeli nagrania, ale z UKRYTEJ KAMERY, z sesji, a zwłaszcza z komisji znaleźlibyście na te pytania odpowiedź.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Witaj BARBARO ...może masz dużo racji, ale OPOZYCJA musi być :roll: a nasz SZEF SZEFÓW niech się troszeczkę wyluzuje ,bo to urząd, a nie boisko :lol:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Barbaro
Ty przecież byłaś radną koalicji w poprzedniej kadencji. Zawsze zgadzałaś się z propozycjami Pana Wójta , nie słuchałaś moich rad i Ty m.in. doprowadziłaś do tak ogromnego zadłużenia Gminę Poraj.
Teraz bardzo trudno będzie wyjść z tej zapaści finansowej.
Szkoda , że nie byłaś w opozycji wraz ze mną , miałybyśmy większy wpływ na decyzję P. Wójta i finanse gminy nie byłyby teraz zagrożone.
To Ty się zastanów dlaczego nie byłaś w konstruktywnej opozycji.
Barbaro piszesz nieprawdę, że .."w tej kadencji Skuteczni mają tylko niewielką przewagę". Otóż na 15 radnych tylko 6 jest z różnych komitetów
( 2 z PIS-u, 2 z komitetu Niezależne , 1 z Komitetu dla Ludzi , 1 z PSL-u).
Zdecydowana większość -9 radnych wywodzi się z Komitetu Skuteczni.
Liczyłam na większą opozycję ale jak widać Pan wójt potrafił lepiej wpływać na radnych z poza Skutecznych. Zdradziła nawet radna z Komitetu Niezależne chyba ze strachu przed zamknięciem szkoły w Kużnicy? Inni też mają jakieś swoje "słodkie tajemnice".
Jedno jest pewne , jak mówi stare przysłowie,że .." zawsze jest lepiej płynąć z nurtem rzeki. Ale z nurtem rzeki płyną tylko śnięte ryby".
Pozdrawiam i proszę o refleksję.
ZP
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Ten post Zdzisławo nie był akurat przeznaczony dla ciebie, ale skoro zamiast refleksji nad jego meritum przeniosłaś odpowiedź na moje podwórko, więc wiedz, że dla mnie z prądem płyną ci co podsycają i bazują na ksenofobicznych obawach części żareckiej społeczności, zyskują ich poklasK i uznanie. Ja nigdy nie OBAWIAM się wyrażać WŁASNEGO ZDANIA nawet wbrew opinii ogółu co oczywiście popularności mi nie przysparza. Zawsze byłam zwolenniczką linii działania Łukasza Stachery, chociaż nie zawsze zgadzałam się z konkretnymi jego decyzjami, tylko ja o tym mówiłam na Komisjach, a nie szukałam popularności na sesjach przedstawiając swoje racje w obecności dziennikarzy. To ja mówiłam o konieczności restrukturyzacji placówek oświatowych, tak by racjonalnie korzystać z subwencji oświatowej, bo najwięcej oszczędzić można tam gdzie się najwięcej wydaje, a nie tam gdzie nakłady są najmniejsze(sport, kultura)
Mam odwagę mówić to co uważam za słuszne, a nie to co ludzie chętnie słyszą i co poprą. Teraz straszysz mieszkańców gminy zadłużeniem, chociaż jako radna doskonale wiesz jak i z czego będzie ono spłacane, przecież inaczej nie starałabyś się o stanowisko wójta w tej "upadającej" gminie.
A z tymi rybami to też nie jest tak jak piszesz. Wprawdzie nie jestem ichtiologiem, ale wiem, że pod prąd płyną jedynie łososie i to tylko w okresie tarła, ale tak zdecydowała natura, a człowiek ma rozum i przynajmniej czasami powinien z niego korzystać.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Hym.....po co wójt zaprosił TV :roll: ciekaw jestem jaki podstęp knuje :?:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ZDZICHU ...... ale ty jesteś podrzegacz :lol: :lol: :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Może będzie kłamał do TV, że otrzymał pozytywną opinię o wykonaniu budżetu za 2014 z RIO. Podobnie jak napisał w Kurierze Porajskim?.
Jak można tak pisać ?
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Klaro :!: Ja tylko pytam ,bo taką plotkę słyszłem :roll: No i co w końcu , była ta telewizja , czy nie :?:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

widzu.... bez przesady , gdzie i kiedy będzie ta TV ? musisz tam być koniecznie i zapytać na wizji , pewnie powie prawde
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Klara wyjechała na KONWENCJĘ 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

ha ha ha ..... ZDZICHU ...a co to za konwencja ? :shock:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ha,ha....przecież przechwalałaś się , że działasz u KUKIZA :roll:
ale z ciebie kiepska DZIAŁACZKA :lol: :lol: :lol: :lol: dzisiaj ważne wydarzenie w LUBLINIE ,a ty siedzisz na zadupiu 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Jestem u Kukiza , ale tak jak już pisałam nie jestem w pierwszym ....szeregu...
A teraz nie siedzę na zadupiu ..... tylko w pieknym Krakowie :D :D :D
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

no to udanego imprezowania życzę 8)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Dzieki .... ZDZICHU :D impreza była super , a Kraków piękny i w dzień i w nocy :) Dzisiaj troche pada , więc będzie mniej atrakcji .... tobie życzę miłego wypoczynku :D :D :D
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Dzięki...a ja niestety pracuję :lol:
Post Reply