Pytanie o zagospodarowanie przestrzenne

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Pytanie o zagospodarowanie przestrzenne

Post by Marcin »

Witam,

jestem letniskowcem z 20 letnim "stażem" w Żarkach Letnisko. Chciałbym uzyskać od Państwa odpowiedź co takiego wydarzyło się na tyłach ulicy Podleśnej, gdzie wycięto przez zimę dużą połać lasu.

Jakie jest przeznaczenie tego miejsca ?

Bardzo mnie ta sprawa martwi, podobnie jak kwestia nowego projektu kościoła, który był tak mocno wspierany przez moją rodzinę w przeszłości.

Dziękuję z góry za odpowiedź

Image
Last edited by Marcin on 10 Jun 2015, 10:30, edited 1 time in total.
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

Ta wycinka lasu to ciekawe? To chyba lasy prywatne, lecz kto mógł dostać zgodę na taką całkowitą wycinkę? Lądowisko pod helikopter raczej nie, pas startowy, to byłoby już przegięcie :roll:
Co do rozbudowy kościoła, to tutaj na forum zdecydowana większość była za pozostawieniem takiego kościoła jaki jest. Jak wypowiadają się nieinternetowi nie wiem, nie chodzę na zakupy, nie siedzę w parku. rano do pracy, wieczorem do domu i tyle :(
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Post by Marcin »

Zdjęciem satelitarnym powyżej proszę się nie sugerować, bo nie jest aktualne. Połać którą tam widać to tylko mała część wyciętego lasu. W rzeczywistości jest to czerwony obraz zaznaczony na zdjęciu poniżej.

Image

Załączam również jedno zdjęcie z ziemi.



Właścicielem działki jest Skarb Państwa.

Stąd też moje zapytanie kto dopuścił do wycięcia tych drzew.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

No proszę , wszyscy władni ..... radni , sołtys i ktoś tam z gminy nabrali wody w usta i udają że .... nie ma sprawy .....nawt radna P.... nie interweniuje :lol:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Podobno ktoś będzie budował bloki, jutro coś się dowiem. Może deweloper będzie oferował mieszkania na sprzedaż i na wynajem, gorzej jak budują slamsy dla eksmitowanych za niepłacenie czynszów, lub ośrodek odwykowy dla narkomanów :evil:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Narkoman, też zagubiony człowiek :cry:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Czy muszą budować akurat w środku lasu i wycinać tyle drzew?
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Nic się nie dowiedziałem, to jakaś tajemnicza sprawa? Wg map to jest na Dzierżnie, w pobliżu mają swoje siedliska Burmistrz Myszkowa, Naczelny Gazety Myszkowskiej, Prezes Sokpolu i inni, chyba też majętni bo na Geoportalu widać ogromne zabudowania. Jeżeli ten las jest Skarbu państwa, to zarządza nim Starosta, Pan Lasecki, też kolega :lol: Może to dlatego taka tajemnica?
Nasza Polakowa zamilkła, bo się takiej władzy boi :lol:, to nie Gmina Poraj 8) droga Dzidziu :wink:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Ups :lol:
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Chciałem sprowokować Polakową, lecz mi się to nie udaje :roll: Podejrzewam, że nie zabiera głosu w tej sprawie, bo może szykuje się do wystartowania w wyborach do Sejmu? Partia Kukiza to może jej miejsce?
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

Wogóle pani radna P..... zamilkla i trwa to już długo , może jest chora , a może ma już dość zajmowania się problemami :? :? :?
zielony
Guru
Posts: 242
Joined: 08 Apr 2013, 18:13

Post by zielony »

No i co ? Du*a. Radni bezradni :roll: Sołtys też bezradny? Pamiętam jaka była awantura, gdy wycinano jedno drzewo przy basenie, które kolidowało z ogrodzeniem. Pamiętam akcję ochrony drzew na ulicy Akacjowej, tam mało brakowało a trzech działaczy ochrony drzew prawie, że przywiązywało się łańcuchami do starych akacji, a tutaj kicha :cry:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

ale próbujecie podkręcić nową sensację -rewelację , tylko moim skromnym zdaniem wszyscy mają gdzieś wycinanie lasu w Dzierżnie. :lol: :lol:
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

a może tak radny p. Krzysiu zainteresuje się sprawą i wyjaśni wycinkę lasu w Dzierżnie :(
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Post by Marcin »

Korzystając z dobrodziejstw technologii zamieszczam zdjęcia dyskutowanego rejonu z powietrza. Wykonane dziś po południu.

Jeżeli nikt z radnych nie ma zamiaru zabrać tu głosu to zapytamy drogą oficjalną.

Image
Image
Image
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Nasz radny powiatowy Krzysztof, też nie zabierze głosu, bo to ta sama partia co starosta Lasecki.
Wg mnie to "elita" coś tutaj kombinuje wielkiego. Już wykombinowali, bo jak las wycięty, to teraz już dostaną pozwolenie na budowę wszystkiego co sobie wymyślili?
Może zainteresować media? Rozesłać do różnych instytucji, może jakiś dziennikarz śledczy podejmie temat? Może ktoś ma już doświadczenie w tym?
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Wczoraj helikopter latał nad Ż.L 8)
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

p. Krzysiu nie pilnuj cieplutkiej posady żonki ,tylko zacznij działać , bo ten las wycięli tuż pod twoim nosem :roll: proponuję rowerek , przyciemnione okularki, aparat i zabawę w paparazzi lub tak http://funny-pictures.funmunch.com/funn ... re-33.html
szkoda ,że w Dzierżnie nie ma bajora , bo tak też można
http://funzypics.com/board/pins/230/21795
och Krzysiu , jak ty kiepsko myślisz GŁOWĄ :twisted:
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

O RETY !!! majeczka obudziła się ze ....snu zimowego ....? Temat wałkowany od tygodnia !!! :shock: :lol: :lol: :lol:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Nie czepiaj się mojej kobitki ,wystarczy ,źe ja delikatnie reaguję :lol: :lol:
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

w sumie mamy 4 radnych - niezaradnych, RS (5 osób w komisji rewizyjnej) i TPŻL :shock: ruszcie CZTERY LITERY ,ustalcie termin ZEBRANIA WIEJSKIEGO i zacznijcie wreszcie wspólnie DZIAŁAĆ :twisted:
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Post by Marcin »

Drodzy Państwo,

sprawa jest arcyboleśnie prosta: jeżeli nie będzie jasnej i przejrzystej odpowiedzi ze strony urzędników w tej sprawie to uruchomię wszelkie możliwe mechanizmy (a mam ich sporo), aby niekompetentne osoby przestały sprawować funkcje, które obecnie zajmują.

Tak jak wcześniej wspominałem, nie jestem mieszkańcem ŻL, ale tak jak i Wam zależy mi na zachowaniu ładu i uroku tej wspaniałej miejscowości.

Nadal chciałbym wierzyć, że to zwykła wycinka podyktowana warunkami środowiskowymi w tym miejscu, aczkolwiek wydaje mi się to mocno wątpliwe obecnie.

Tak więc szanowni urzędnicy, proszę się przygotować na burzliwe lato.

Pozdrawiam
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Post by Marcin »

ZDZICHU wrote:Wczoraj helikopter latał nad Ż.L 8)
Zapewne p. Sobczyk z Sokpolu.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Szanowni Państwo
W najbliższych dniach na komisjach i sesji Rady Gminy Poraj zapytam
o sprawę wycinki tych drzew.
Pozdrawiam
ZP
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Wróciła z wakacji i wkracza do AKCJI 8)
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Uzyskałam dzisiaj w U.Gminy informację, że działka o nr 136 leży na terenie poza naszą gminą . Prawdopodobnie jest to teren gminy Żarki albo Myszkowa.
W związku z tym Gmina Poraj nie ma wpływu na ten teren.
"Sory taki mamy klimat" a mieszkańcy taki mają wpływ na wycinkę drzew.
Pozdrawiam ZP
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Odpowiedzi należy szukać w starostwie :lol: pewnie WI-CE coś na ten TEMAT wie :lol: :lol:
Marcin
Ekspert
Posts: 184
Joined: 02 Jun 2015, 18:51

Post by Marcin »

Witam,

otrzymałem dziś oficjalną odpowiedź z Nadleśnictwa Złoty Potok o następującym brzmieniu:

Image

Tak więc sprawę można uznać za wyjaśnioną :)
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Post by Klara »

No i po sprawie , zajmijcie się Żakami-L a nie inną gminą..... u nas jest też ....dużo do zrobienia !!!!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Na dzisiejszej Sesji Rada Gminy podejmowała kilka uchwał w sprawie zmian w Planie Przestrzennego Zagosopodarowania - również w Żarkach Letnisku i Dzierżnie.
Z uwagi na niedostarczenie na Komisje Rady wymaganych dokumentów tj.czytelnych mapek , złożonych przez obywateli wniosków i niezbędnych informacjich w sprawie tych proponowanych zmian w PPZ projekty tych Uchwał powinny być wycofane z porządku obrad.
Tak się jednak nie stało. Zmiany w PPZ zostały przegłosowane większością głosów bez rozpoznania jakie przyniosą skutki w poszczególnych sołectwach.
Pozdrawiam
ZP
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Wnioskuję z tego, że w Poraju nie ma demokracji? Całe życie wierzyłem, że Wałęsa wywalczył nam demokrację i wolną Polskę a tu masz w Poraju nie ma :cry: Śmieszyło mnie gdy ludzie na zgromadzeniach śpiewali: OJCZYZNĘ WOLNĄ, RACZ NAM ZWRÓCIĆ PANIE. Może się myliłem, może pora zmienić poglądy :roll:
Krotochwilny
Bywalec
Posts: 22
Joined: 17 Nov 2014, 11:55

Post by Krotochwilny »

Proponuję strajk
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Strajk albo odłączenie Żarek Letniska od Gminy Poraj.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Krotochwilny
Bywalec
Posts: 22
Joined: 17 Nov 2014, 11:55

Post by Krotochwilny »

Głodowy najlepiej
Post Reply