Wpłaty na kanalizację

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Wpłaty na kanalizację

Post by BARBARA »

Od pierwszej wpłaty na budowe przyłącza kanalizacyjnego minęło 10,5 roku. Przeciągający się czas inwestycji sprawia, że niektórzy mieszkańcy wycofują wpłacone kwoty, wycofują je również spadkobiercy osób, zmarły. Jak mi wiadomo osobom tym wystawiane są czeki do banku, opiewające na kwoty,równe jedynie wysokości wpłat. Tymczasem wkłady są od lat ulokowane na oprocentowanych lokatach i kwota odsetek jest dosyć pokaźna. Łatwo obliczyć, że 100 zł wpłacone w 2005 r przy przeciętnym 3% oprocentowaniu lokat daje przez 10 lat 30 zł. A kwoty wpłat, które mają na kontach mieszkańcy są różne od 50 do nawet 3 tyś. zł. Nie rozumiem więc dlaczego wkłady wypłacane są bez należnych odsetek.
W tym roku na pewno będą realizowane pierwsze przyłącza do budynków, dlaczego dotychczas nic nie wiadomo o zasadach ich finansowania?Na co zostaną przeznaczone pieniądze z odsetek i kto o tym zadecyduje.
Myślę, że najwyższy czas te sprawy wyjaśnić.
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Ja wyliczyłem tak:
Wpłaciłem 2000 zł
inflacja od 2004 roku do 2014 wyniosła średnio 2,6363, czyli straciłem około 600 zł
Gdybym nie zapłacił Gminie podatku, gmina naliczyłaby mi do dzisiaj 2500 zł odsetek (oczywiście musiałbym też zapłacić te 2000 zł zaległego podatku. Można to obliczyć za pomocą kalkulatora http://www.kalkulatory.gofin.pl/Kalkula ... ch,12.html
Gdybym wpłacił do banku, to pewnie miałbym z 3000 zł?
Jak tu żyć Panie Wójcie :cry:
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Dobre pytanie :lol: kto w naszej gminie KOMBINUJE ,ten ŻYJE :roll:
zg
VIP
Posts: 539
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Niestety w takim kraju żyjemy...jak np. gmina nie płaci nauczycielom pensji albo zusu to jest OK ale jak ten sam obywatel , mieszkaniec gminy nie zapłaci na czas podatku ( bo mu nie zapłacono za jego pracę ) to mu wlepić karę i odsetki....i to jest OK?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Niestety w przypadku wpłat na budowę kanalizacji winy nie da się przypisać gminie, bo pieniędzmi zarządza i decyzje podejmuje tzw. Grupa Inicjatywna Budowy Kanalizacji ciało w 100% społeczne czyli sami sobie sterem, żeglarzem, okrętem.
Byly
VIP
Posts: 738
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Mam nadzieję, że to ciało Grupa Inicjatywna Budowy Kanalizacji pieniądze ulokowało w Banku i mam tam aktualnie około 3000 zł?
Post Reply