Realizacja Ustawy Śmieciowej

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Asia
Gość
Posts: 13
Joined: 14 Dec 2014, 14:57

Realizacja Ustawy Śmieciowej

Post by Asia »

Apeluję do radnych, żeby zajęli się tematem nie dostarczania przez firmę odbierającą odpady komunalne wystarczającej ilości worków na odpady segregowane mieszkańcom lub wogóle nie dostarczanie na niektóre odpady worków.W tym roku jest TRAGEDIA. Przykład:Firma zabiera 3 worki z odpadami plastikowymi a pozostawia 1 worek - co robić z odpadami, to samo jest z innymi rodzajami worków. Przy rodzinie 3 lub więcej osobowej dostarczenie 1 worka wystarcza na tydzień.Przez jaki czas trzeba będzie zakupować worki za własne pieniądze? Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy do obowiązków Gminy należy dostarczenie worków na odpady?
Nie dziwmy się zatem, że w lasach zaczęły się pojawiać śmieci i różne odpady. Radni do ROBOTY!!!
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Asiu
Bardzo dziękuję za zgłoszenie tego problemu. Dobrze, że o tym piszesz ponieważ jest to być może jedna z odpowiedzi na pytanie dlaczego śmieci pojawiają się w lesie.
Zaraz zadzwonię do UG w Poraju do P.Kierownika Adama Zaczkowskiego
i omówię problem. Tym bardziej, że w m-cu czerwcu 2015 odbędzie się przetarg dotyczący wyboru firmy , której powierzony zostanie odbiór odpadów w naszej gminie.
Doraźnie mogę podpowiedzieć, że worki można odbierać w UG w biurze
podawczym /na dole przy wejściu do UG/.
Pozdrawiam
ZP
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Asiu
Już jestem po rozmowie z P. Kierownikiem Zaczkowskim. Sprawę małej ilości worków omówiłam. Pan Kierownik odpowiedział ,że zobowiąże Firmę
odbierającą odpady do zostawiania na naszych posesjach tyle worków ile zabierze z odpadami segregowanymi.
pozdrawiam
ZP
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Asia ma rację, przy kilkuosobowej rodzinie worków nie starcza, zwykle tych do plastiku. A i są one coraz gorszej jakości, tak cienkie, że szybko się rozrywają.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Oni mają uszykowane trzy worki i tak wszystkim zostawiają. Ja zielonych na butelki mam pewnie kilkanaście a żółtych mi brakuje :roll:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

No właśnie 3 worki na odbiorcę a przecież każdy inaczej generuje śmieci. Złomu to raczej nikt do worków nie wrzuca jak i makulatury, bo ludzie spalą w piecu wszystko co się da....
Igor
VIP
Posts: 378
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Post by Igor »

A ja nie dostaję worków na metal i muszę go oddawać w swoich czarnych workach, a w worku na makulaturę oddaję wielomateriałowe i jest ok
memento
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

TA ustawa to bubel prawny i tyle szkoda sobie nerwów szarpać , Dawniej miałem umowę z własna firmą i było ok.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

Bruner bzdury pleciesz, to jedna z najlepszych ustaw w ostatnich latach.
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Właśnie widzę efekty jej działania . Nic dodać nic ująć
Asia
Gość
Posts: 13
Joined: 14 Dec 2014, 14:57

Post by Asia »

Pani Zdzisławo bardzo dziękuję za zajęcie się sprawą i czekam na efekty. A czy Pani koledzy radni wogóle się tą sprawą nie interesują? - Szkoda, że Pani chyba nie ma pomocy!!!
slimak
VIP
Posts: 317
Joined: 25 Feb 2007, 18:17

Post by slimak »

Bruner ma rację, ustawa nie spełnia pokładanych w niej nadziei, wręcz jest to największy bubel ostatnich lat żeby nie powiedzieć przekręt.
Ci co wyrzucali śmieci do lasu dalej to robią, a Ci co nie mieli umów na wywóz śmieci dalej ich nie mają, nikt tego nie sprawdza.
Dawniej każdy sam mógł zdecydować komu, ile i za co płaci, nie odpowiadały mi usługi to zmieniłem firmę, teraz widać jak to działa.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

Informuję wszystkich, że w m-cu czerwcu 2015r. rozstrzygnięto przetarg na wywóz odpadów w naszej Gminie. Wygrała Firma Strach. Zaoferowała nam prawie o połowę niższe ceny niż SITA.
Zasugerowałam więc niższe ceny dla nas mieszkańców bo przecież gmina nie może na tym interesie zarabiać. Zobaczymy jak to będzie dalej ?
Od 01.07.2015 r. już nowa Firma będzie nas obsługiwać( podobno bez zmiany koszy.)
Pozdrawiam
ZP
Post Reply