Do pana sołtysa

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Do pana sołtysa

Post by BARBARA »

Panie sołtysie, jak na osobę, która zdecydowała się objąć funkcję wykazuje pan spory brak orientacji w żareckich realiach. Nie wiem co określa pan mianem "rewitalizacji" ale jeżeli chodzi o ulice Wiejską to proszę zapoznać się w gminie z dokumentacją dotyczącą tej ulicy, łącznie z projektem odwodnienia, który został przed laty wykonany i nigdy nie zrealizowany, ze względu na wysoki koszt. Problem zlewania naszych ulic może rozwiązać jedynie kanalizacja deszczowa, której na pewno nasze pokolenie sie nie doczeka. Naszych gruntowych ulic, nie trzeba "rewitalizować, tylko systematycznie poprawiać ich nawierzchnie i tu właśnie jest rola sołtysa by wskazywać decydentom ulicę wymagające naprawy. Dotychczas jest tak, że co bardziej przedsiębiorczy mieszkańcy wymuszają na swoich ulicach remonty, pozostałe natomiast ulice stają się zupełnie nieprzejezdne (Skrajna, Graniczna) nie mają nawet tablic z nazwami. Przecież do czasu kanalizacji, która teraz jest już bliżej niż dalej, kładzenie trwałej nawierzchni byłoby po prostu marnotrawstwem.
Placyk przed pawilonem handlowym należy do działki, która jest własnością GS-U w Poraju i to do nich powinien pan skierować żądania remontu, gmina nie może wydatkować publicznych pieniędzy na remonty cudzej własności. To jako sołtys powinien pan wiedzieć.
Ja czekam też na pana przedwyborczą obietnicę załatwienia zwrotu gminie tzw. kolejowej działki, deklarował pan, że ma takie możliwości, bo wtedy wreszcie byłaby możliwość "rewitalizacji" naszego centru.
Ponieważ prosi pan o sygnalizowanie spraw do załatwienia, więc je podaję.
1.Prosze kontynuować starania mieszkańców ulic Dębowej, Wczasowej, Księżycowej i Wierzbowej oświetlenia tych ulic, bo ich mieszkańcy jak w średniowieczu chodzą w ciemnościach.
2.Proszę rozpocząć wiosenne porządki w centrum czyli wyznaczać pracę osobie do tego celu zatrudnione.
3.Poprzednia Rada Sołecka ustaliła, że zo pieniądze Rady zostanie zakupiona kosiarka spalinowa niezbędna w parkach i na kąpielisku. Mam nadzieję, że pan nie zakwestionuje tej decyzji i dokona zakupu.
4. Prosze naciskać p. Przystalskiego na jak najszybsze zamiecenie ulic z zimowego piasku, bo inaczej zrobi to dopiero w czerwcu i jeszcze byle jak.
5. Proszę zajrzeć na most przy Słonecznej i nie czekać aż ktoś złamie nogę.
6. I już na koniec. Czy 9 wielkich kontenerów na śmieci z ulicznych koszy musi bć ulokowane na placu za remizą? Może znajdzie pan 3 miejsca na terenie Żarek, ńa których ustawi si po 2-3 kosze. Ułatwiłoby to transport śmieci z ulicznych koszy i nie straszyłoby n
na świeżo wyremontowanym placu.
Sporo tego, prawda, ale kto powiedział, że funkcja sołtysa jest łatwa.
Byly
VIP
Posts: 729
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Post by Byly »

I ja mam prośbę do Pana Sołtysa, by nie pozwolił "utwardzać" dróg tłuczniem, żużlem i innymi odpadami. Proszę po dniu deszczowym przejechać ulicami: Wesołą, Podleśną, Widną, Broniewskiego to będzie Pan wiedział dlaczego nie chce by moją ulicę też wysypano jakimś świństwem. Moja ulica jest piaszczysta i niech tak pozostanie. Gdyby chciał mnie ktoś na siłę uszczęśliwić, proszę tylko wyrównać, nic innego nie sypać. Tylko tyle w sprawie dróg od Pana oczekuje.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

Brawo BARBARO ..podoba mi się to, że wreszcie dajesz Sołtysowi szansę,.....lepsze to niż obrzucanie błotem.....cztając ten post płakałem ze śmiechu ol: :lol:
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

a ja proszę o rewitalizację centrum Żarek oraz obiecaną jeszcze za poprzedniej kadencji rady sołeckiej siłownię na świeżym powietrzu
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

To ja też poproszę Pana Sołtysa na forum o wyrównanie i utwardzenie dziur na ul. Sąsiedzkiej (odc. od Porajskiej w kier. torów). UG na moja prośbę oraz po interwencji radnych próbował coś tam robić ...ale dziury na cała szerokość ulicy jakie były takie zostały. Po deszczu są małe jeziorka. aha to samo na ul. Długiej ....
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

zgadzam się z zg- ul sąsiedzka to ładne jeziorko jest.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

skoro tyle poboznychż zyczeń :shock: to ja tez ma jedno skromniusie . Bardzo prosze nie zapomnieć o Górnej i Lipowej :wink:
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

a o Świerkowej nie wspomnę , dziura na dziurze , tylko trochę podrównać .
bardzo proszę nie wysypywac ulic tym żółtym dziadostwem .Deszcz wypłukuje i powstają ogromne dziury. Już lepszy był piasek.
madzia
Ekspert
Posts: 129
Joined: 27 Aug 2013, 17:57

Post by madzia »

jednak najważniejsze jest centrum, wiosenne porzadki
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Rzeczywiście centrum jest najważniejsze i tam prace powinny rozpocząć się jak najszybciej, a potem wystarczy dobrze zorganizować pracę 5 osób zatrudnianych do sprzątania w ramach tzw. prac interwencyjnych by nasza miejscowość wyglądała tak jak powinna. Jest jednak jeszcze jedna sprawa zaniedbana w ubiegłym roku, to budowa SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ. Jeżeli nadal będziemy lokalizowali ją na działkach, które nie są własnością gminy, to i tegoroczny fundusz sołecki też przepadnie. Naprawdę najlepszą lokalizacją jest północna, trawiasta część kąpieliska. Gdybyśmy tak zdecydowali dawno już byłaby siłownia. Tę sprawę trzeba zacząć jak najwcześniej by wykonać siłownie przed sezonem.
Lee
Stały bywalec
Posts: 79
Joined: 06 Mar 2012, 19:39

Post by Lee »

Moda na siłownie zewnetrzne dotarła i do ŻL. Szkoda ze to moda przelotna i szybko emeryci zapominaja o gimnastyce na siłowni. Młodzieży tam nie uraczysz, chyba że na 15 min wygłupach, a emerytów tym bardziej.
Starsi sie ciesza ze o nich ktoś pamieta i chce wylozyc kilka tysiecy wiec nie oponują, ale pozytku z tego nie widze.

Nie odmawiam seniorom, przyszła ich pora po placu zabaw i skate parku - ale zastanówcie sie czy siłownia to jest to? Czy tylko z braku lepszego pomysłu jest taki?

Zapytam: czy fundusz sołecki musi być wydany na inwestycje rzeczową czy moze to być jakaś usługa? Bo jesli usługa wchodzi w gre to tu sie otwiera szerokie pole: mozna sciagnać jakiś mammoBus lub inna usługe z zakresu zdrowia, mozna sciągnać jakąś instytucje kulturalna jak teatr czy kabaret...

Narpawde, ta siłownia zewnetrzna wydaje mi sie słabym pomysłem.
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

siłownia jest fajna. Koło mojej teściowej jest już ze 3 lata i trzeba w kolejce się ustawiać, żeby choć chwilę poćwiczyć,chyba,że późnym wieczorem, Ale Lee masz rację mammobus też bardzo by się przydał, tylko w jakiś godzinach przystepnych także dla pracujących, ktorzy do domu przyjeżdżają po 16, albo żeby stał np w sobotę i niedzielę. Ależ byłoby piękne życie. A kabaret lub teatr, to w poraju, u nas chyba nie ma takiej sali, ale może można gdzieś indziej. Nie wiem
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

Kiedy i gdzie będzie siłownia?
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

Panie soltysie! a moze jakieś uporządkowanie tablic i słupów ogłoszeniowych, bo odczytać tam aktualne informacje, to nieźle się trzeba natrudzić.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Moje zdanie jest :Kto wiesza ogłoszenie , ten zdejmuje.
SZANOWNY RADNY P. KRZYSZTOFIE KLIMEK
APELUJĘ DO PANA O ODROBINĘ SKROMNOSCI. Z PANA PRZECHWAŁ WYNIKA, ŻE ORLIK W ŻARKACH LETNISKO TO TYLKO PANA ZASŁUGA, A TAK WCALE NIE JEST.
Elutka
Stały bywalec
Posts: 58
Joined: 16 Dec 2013, 23:03

Post by Elutka »

To może jakoś wpłynąć na ogłoszeniodawców, żeby sprzątnęli
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Porządkiem na tablicach ogłoszeń zawsze zajmowała się rada sołecka t.j. sekretarz rady i to był dobry zwyczaj bo akurat ogłoszeniodawcy zupełnie nie są zainteresowani zdejmowaniem swoich ogłoszeń. Wiosna w pełni a wiosennych porządków u nas zupełnie nie widać. Moje postulaty do pana sołtysa, napisane czas jakiś temu zupełnie zostały bez echa. Rada RADZI.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

I bardzo dobrze :lol: niech radzi , w końcu coś wykombinują do ZIMY daleko. 8)
Post Reply