Koleje Śląskie nowy rozkład jazdy

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Koleje Śląskie nowy rozkład jazdy

Post by Bruner »

Witam.
Jestem ciekaw ile ludzi z naszej miejscowości oraz Masłońskie Poraj , jeździ do pracy koleją. Co myślicie o nowym rozkładzie jazdy. Bo dla mnie jest nie do przyjęcia , myślę o złożeniu zbiorowej petycji do władz spółki koleje Śląskie , dlaczego dla tej spółki województwo Śląskie kończy się w Zawierciu. Ja codziennie jeżdżę do Dąbrowy Górniczej i oczywiście wracam. Kończę o 14:00 na dworcu jestem 14:25 . Niestety pociągi są o 14:10 później 15:19 . Jest o 14:44 ale tylko do Zawiercia . Co stoi na przeszkodzie by ten do Zawiercia jeździł do Częstochowy. Prosiłbym o wsparcie władz Gminy by wsparły nasze dążenia by w godzinach szczytu pociągi były co 30 minut a nie co godzinę. Codziennie wracamy jak sardynki w puszkach . Trasa Gliwice - Częstochowa to najbardziej dochodowa trasa w całym okręgu śląskim. Może gmina Poraj wraz z miastem Częstochowa coś przynajmniej by próbowały zrobić. Jest to w interesie wszystkich mieszkańców tego regionu. Nie dajmy się traktować jak gorszy kontrahent. Z tego co wiem pan Klimek coś tam ma wspólnego z koleją , tylko na takich to raczej nie ma co liczyć , włodarze kolei są oderwani od rzeczywistości. czekam na opinie , może wypowie się ktoś z władz naszej miejscowości i coś zrobi w tym kierunku.
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

A NIE MÓWIŁEM ,ŻE PENDOLINO POTRZEBNE OD ZARAZ...P. KRZYSIU TERAZ TO BĘDZIESZ MIAŁ PAN URWANIE KAPELUSZA :lol: :lol:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Pendolino to może nam nie jest potrzebne, ale ogrzewana poczekalnia i owszem. Trudno jest zrobić rozkład jazdy tak, aby pociąg pasował każdemu na każdej stacji. Ale aby rozkład był wydrukowany większymi literami i wieczorem podświetlony to jest do zrobienia. Obecnie aby po zmroku przeczytać rozkład jazdy pociągów potrzebna jest latarka i szkło powiększające. Kiedyś w ŻL była kasa biletowa, ogrzewana poczekalnia, pociągi były zapowiadane. Stopniowo wszystko likwidowano i tylko patrzeć jak skasowano by perony a pociągi zwalniały by 30-stki aby pasażerowie mogli sobie wyskoczyć...:) Żarki to największe sołectwo w gminie Poraj , a ze stacji kolejowej korzystają też mieszkańcy okolicznych miejscowości jak: Lgota, Nadwarcie, Wysoka itp. Ale tu nikt się tym tematem nie interesuje. W Poraju zmodernizowano dworzec a w Żarkach przez wiele miesięcy nikomu nie przeszkadzał brak zegara na stacji, który został skradziony. Dobrze, ze udało się go odzyskać, teraz czas na kolejne posunięcia.
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

zg ..... masz racje , w innych miejscowosciach mozna , a u nas nie .... chociaz jest radna , ktora "duzo moze " ale chyba tylko tu na forum ??? he he
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

spajdermenku ..a ja myslałam ,że po swiętach będziesz mniej złosliwy....
uwazam ,że ten skuteczny strażak i radny powiatowy , skuteczniej będą działać ( bo to przecież RODZINA i w dodatku obaj z kręgu POSKUTECZNYCH )
oczywiscie w pierwszej kolejności zajmą się : poczekalnią , WC i rozkładem jazdy....
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Post by BARBARA »

Zg kiedyś Żarki Letnisko były STACJĄ kolejową, dzisiaj są tylko w nomenklaturze kolejowej PRZYSTANKIEM, a więc i standard mają taki jak Masłońskie, Nowa wieś czy Korwinów. Jeżeli tak skutecznie blokuje się rozwój naszej miejscowości, to trudno oczekiwać by powstawała tu infrastruktura
taka jak w chociażby w Poraju. Buduje się dla mieszkańców, których w Poraju systematycznie przybywa, a u nas systematycznie ubywa.
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

..wszystko sprzedać i sprywatyzować i jak najszybciej stać się bogaczem :roll:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ola ..... ja stwierdzam fakt ..... nie jestem zlosliwy ":) mnie akurat kolej nie bardzo potrzebna , bo jezdze samochodem , ale mnostwo ludzi dojezdza do pracy i maja racje ....ze gdzie indziej mozna a u nas ....NIE
o jakiej sprzedazy piszesz ? nic nie bylo na ten temat !
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

to pytanie skieruj nieco wyzej
ola
Guru
Posts: 293
Joined: 16 Feb 2014, 08:41

Post by ola »

skoro tak bardzo Ci zależy , to zacznij działać :lol: wyjdź z ukrycia ...pyszczyć kazdy umie , ale do roboty nie ma prawie nikogo ....czyż nie tak p. BARBARO :?:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Post by widz »

Tak Olu , właśnie nasz radny powiatowy ma największy wpływ na kolej
ponieważ tam pracuje na "wodzowskim stołku" i w swojej kampanii wyborczej roznosił wraz ze swoimi ultkami Rozkład Jazdy Pociągów.
Dlatego od Tego Pana należy wymagać i oczekiwać poprawy funkcjonowania naszej stacji kolejowej?
Małgosia
Stały bywalec
Posts: 69
Joined: 11 Nov 2014, 07:50

Post by Małgosia »

no i po co nam tacy radni, skoro i tak są niezaradni :cry:
liczą się tylko układy, układy i jeszcze raz układy.
:cry:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Post by zg »

Spajdermenie radni mogą tyle zrobić , na ile pozwalają im ich kompetencje. Nie są jednak cudotwórcami i nie czytają w ludzkich myślach....
Mieszkańcy powinni im zgłaszać sprawy wymagające załatwienia a oni powinni je starać się zrealizować...np. na tym forum czy ew. na zebraniach wiejskich, bądź nawet bezpośrednio osobiście...
Barbaro, jest jednak różnica miedzy przystankiem tramwajowym w mieście, gdzie pojazd jest co kilka minut a "przystankiem kolejowym" gdzie czeka się zwykle dłużej bo przybywa się odpowiednio wcześniej często z bagażem. A zimą wiadomo, pociągi lubią się spóźniać. Z tego co pamiętam w Masłońskich czy Korwinowie nigdy nie było " budynku stacyjnego" a w ŻL jest taki budynek. Nie trzeba więc wiele inwestować. Dobrze, że po moich uwagach został pomalowany i już tak nie straszy przy wjeździe do centrum miejscowości. Ale trzeba uporządkować teren wokół niego, rozebrać te stare toalety i nich budynek służy ludziom. Trochę się dziwię małym zainteresowaniem tym tematem ze strony mieszkańców i forumowiczów.
W moich staraniach o przywrócenie zegara poparła mnie jedna albo dwie osoby.. ja wiem, że już każdy obecnie ma samochód ale przecież sa ludzie, którzy dojeżdzają do pracy a dzieciaki ( pandon :) młodzież...) do szkoły a rano jest chłodno i bywa deszczowo nawet poza okresem zimowym.....dlaczego więc nie mogliby się schronić w ciepłej poczekalni.
Jeśli kolej ma swoich pasażerów " w głębokim poważaniu" to może lokalne władze powinny zadziałać w tej sprawie....

Co o tym myślicie???
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

zg....... nie jeden raz zwracali sie forumowicze do radnej ZP ..... zawsze , wszystkim obiecywala interwencje ..... moze interweniowala ? ale nic z tego nie bylo pozytecznego ! czyzby teraz mialo to sie zmienic ? Przeciez tutaj na forum walkuje sie ciagle te same tematy , a rozwiazania ich nie widac !!!
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

spajdermen ..ty złośliwcu , czy w nasej miejscowości jest ( była) tylko jedna radna , a p.BARBARA , p. Krzysiu :?: CO dokładnie zrobili w tej sprawie :?:
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

majeczka ....."przyhamuj " bo zawału dostaniesz !!!
i owszem byli inni radni i sa nowi radni , ale nikt z nich nie obiecywal tyle na forum co radna ZP....he he ...... ja pisze o faktach ,ktore chyba wszyscy czytali .....he he
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

spajdermen ...zawału nie dostanę, serducho mam zdrowe :lol: :lol:
nie wiem kim jesteś :?: ale z twoich postów wynika ,że tylko jedna jedyna osoba cię irytuje :lol: czepiasz się jak "rzep psiego ogona "....w ten oto sposób zrażasz do siebie ludzi :roll:
no cóż " każdy jest kowalem swojego losu "..ja też święta nie jestem i potrafię dopiec ...ale uważam że p.radna nie zasłużyła sobie na wieczną krytykę :roll:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Dobrze jest dyskusja , słusznie ktoś zauważył że rozkład jest nieczytelny. Ale najważniejszą sprawą jest to by częstotliwość kursowania była większa, przynajmniej w godzinach szczytu. Jeden pociąg co 70 minut to za mało. Nie rozumiem co stoi na przeszkodzie by ten który dojeżdża tylko do Zawiercia , jeździł do Częstochowy. Dziwi mnie fakt że tak duże miasto Częstochowa nie potrafi się upomnieć o to o czym ja pisze. Poczekalnia też by się przydała , i kasa również . Ale bilety można kupić w kiosku, więc na to bym nie liczył.
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

ja pociagami nie jeżdżę................ ale uważam że są to bardzo ważne sprawy dla Żarczan i powinny być załatwione w pierwszej kolejności :wink: nasza dyskusja na forum niczego nie załatwi . a może by tak jakieś pisemko napisać , zebrać kilka podpisów i rozesłac do różnych władz ( do p. Krzysia,do UG, może do Rady Sołeckiej lub sołtysa). Jesli będzie pismo , to wreszcie ktoś zareaguje , a tak to my możemy pisać i pisać :roll:
Myślę ,że w pierwszej kolejności należy porozmawiać z radnym powiatowym p. Klimkiem , bo on ma kontakt z władzami PKP.
zamiast narzekać , zacznijcie działać :!:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1690
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Post by Zdzisława Polak »

"Pies szczeka(w domyśle Spajdermen) wiatr niesie".
Nie mam zamiaru się przed nim tłumaczyć.
Ale wyjaśniam Państwu, że w sprawie dworca to zobowiązałam się jedynie do zawieszenia zegara na budce PKP i doprowadziłam do końca(zegar od pewnego czsu funkcjonuje).
Innych zobowiązań nie podejmowałam w sprawie dworca PKP.
Ponieważ wiem, że nie jest to zadanie gminy.
Pan wójt, czy jakiś wpływowy radny , może jedynie poprosić dyrekcję PKP
o spełnienie naszych życzeń typu: urządzenie poczekalni , ubikacji, zapowiadania pociągów itp. Jest to przecież biznes PKP i powinni dbać o pewne wygody pasażerów. Wydaję mi się, że można by napisać pismo do odpowiedniej Spółki kolejowej odpowiedzialnej za dworce , zebrać podpisy pasażerów pociągów i mieszkańców itp,
O pomoc w tej sprawie można by poprosić Radnego Krzysztofa K. Myślę , że nie odmówi i pomoże załatwić ten problem.
Pozdrawiam
ZP
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

p. radna Polak ...... ja nie szczekam ...... odpowiadam na to co czytam.... dzis przeciwnie do innych moich wpisow ..... podziwiam pania i pani post :)
tak nalezy odpisywac na posty na ktore nie ma sie wplywu .... podziwiam pania :)

powodzenia zyczac ......
majeczka
VIP
Posts: 379
Joined: 21 Feb 2014, 15:46

Post by majeczka »

.. i tak drogą urzędową , więcej załatwicie niż złośliwoscią na FORUM :lol:
należy napisać odpowiednie pisma i rozpocząć WSPÓŁPRACĘ z p.Krzysiem :lol: gdzieś tu kiedys wyczytałam ......... p. Krzysiu napisał :" "Mało Mówić, Dużo Robić". ""
:shock:
powodzenia zyczę , bo sprawy dotyczące PKP są do załatwienia :wink:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Zapomniałem o jednym. Wraz z nowym rozkładem i zarazem z nowymi władzami samorządowymi znikają nowe pociągi i tak np. Pierwszy z Czestochowy o 3:53 jeździł ELF a teraz powrót do komuny czyli drewnolino, w dodatku brudny śmierdzący chyba ze śmietnika wzięli. To samo tyczy się tego który jest o 16:05 z Gliwic w stronę Częstochowy tu teraz właśnie nim jadę drewniany złom na kółkach. Widocznie ta część województwa to tak zwana kula u nogi. Z tego co się dowiedziałem w wiarygodnych źródłach to znaczna cześć urzędników urzędu marszałkowskiego pochodzi z miasta Tychy i teraz wszystkie nowe pociągi zostały skierowane właśnie na trasę do miasta Tychy , oraz w dodatku zwiększono częstotliwość kursowania. Czyli dołożono pociągów to też brakło dla nas mieszkańców tej części województwa gównianego śląskiego. Jak dla mnie to nie jest kolej tylko komedia i to bardzo kiepska
ZDZICHU
VIP
Posts: 586
Joined: 23 May 2014, 18:21

Post by ZDZICHU »

wszędzie liczą się układy :wink:
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Dokładnie układy. Szkoda że przedstawiciel szlachty kolejowej się nie wypowie tutaj b
spajdermen
VIP
Posts: 316
Joined: 08 May 2014, 08:41

Post by spajdermen »

ZYCZE WAM FORUMOWICZE (i nie tylko ) aby w NOWYM ROKU 2015 kolej dzialala tak , by wszyscy byli zadowoleni .....he he
DO SIEGO 2015 ROKU ....
User avatar
Bruner
Guru
Posts: 276
Joined: 03 Dec 2008, 08:08

Post by Bruner »

Dziś wysłałem skargę do UTK . Ciekawe czy odpowiedzą .
Post Reply