Nowy portal w Gminie Poraj

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
pawelg
Posts: 8
Joined: 25 Oct 2017, 21:42

Nowy portal w Gminie Poraj

Post by pawelg »

Szanowni Forumowicze,
niezmiernie miło mi jest Was poinformować, że w środę uruchomiłem w wersji testowej portal o Gminie Poraj - http://zycieporaja.pl/. Mamy również swój fanpage na facebooku, na który serdecznie zapraszam - https://www.facebook.com/Poraj/
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

I super. Witamy Pana serdecznie na Naszym Forum z nadzieją na nowe wiadomości.
I już można obejrzeć np. przebieg Sesji Rady Gminy w Poraju z dnia 27.10.2017.oraz inne ważne informacje.
pawelg
Posts: 8
Joined: 25 Oct 2017, 21:42

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by pawelg »

Szanowna Pani,
aby wyrobić sobie zdanie na temat działalności Rady i Wójta potrzebuje czasu. Dzisiejsza sesja była bardzo burzliwa, nie spodziewałem się tego. Mam nadzieję, że gminie uda się odpowiedzieć na moich kilkanaście wniosków, które wystosowałem w ostatnich dniach.

proszę zaglądać na stronę

pozdrawiam
PG
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by zg »

Bardzo ciekawa stronka, gratuluję udanego projektu!
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Amelka »

tez mi się podoba , również gratuluję :D
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Na tej stronce jest nawet głosowanie na radnych z Gminy Poraj. Można oddać swój głos.
pawelg
Posts: 8
Joined: 25 Oct 2017, 21:42

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by pawelg »

Pani Zdzisławo,
czy w środę 8 będzie nadzwyczajna sesja? Gdzie znajdę o tym informację?

Może mi Pani porządek obrad i uchwały podesłać na mejla (r@zycieporaja.pl)?
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Witam
Tak 08.11.2017 godz 14 w Urzędzie Gminy Poraj odbędzie się XV Sesja Rady Gminy Poraj nadzwyczajna.
Porządek obrad jak niżej:
1.Otwarcie sesji
2.Ustalenie porządku obrad
3.Projekty Uchwał w sprawie:
1) nazwy ulicy w miejscowości Jastrząb
2) zmiany w budżecie Gminy Poraj na rok 2017
3) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej
4.Sprawy organizacyjne
5.Zamknięcie sesji.

Dodam jeszcze, że projekty uchwał otrzymał każdy Radny i są w Biurze Rady Gminy Poraj.
Pozdrawiam
ZP
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Amelka »

i to mi się podoba , może wreszcie będzie pełna kultura :mrgreen: :roll:
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Zdzisława Polak »

Zawiadomienie o sesji winno być wywieszone na tablicach ogłoszeń w sołectwach jak również umieszczone wraz z projektami uchwał na BIP-ie Urzędu Gminy Poraj. Niestety tego nie ma, więc nie jest wszystko w porządku Szanowna Amelko
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by kobek »

Z ciekawości sprawdziłem jaką treść przedstawia zachwalana strona. Kampania ruszyła na dobre w końcu w 2018 r mamy wybory.

cytat. : "Można sobie wyobrazić przesunięcie wyborów samorządowych tak, by nie odbyły się razem z referendum konstytucyjnym, planowanym na 10 lub 11 listopada 2018 r. - powiedział w środę prezydencki minister Paweł Mucha. Dodał, że "prezydent się nie upiera, by wybory były razem z referendum".

Strona stworzona pewnie na nazwa.pl. za 0 zł lub jakieś groszowe sprawy ponieważ w pierwszym roku domeny w tej firmie można mieć za grosze.
Czyli przyszły kandydat na wójta niewiele zapłaci za reklamę. Wygląd strony kwestia gustu jednemu się podoba drugiemu nie.
Zastanawia mnie co innego a raczej kto mianowicie osoba samego redaktora naczelnego strony Pawła Gąsiorskiego.
Człowiek nagle się pojawia i chce nam przedstawiać sytuację w naszej gminie :lol: . Już to kiedyś widziałem (demokratyczna) chyba mam Déjà vu.
Kilka słów o szanownym redaktorze które mi szepnął wujek Google:

Można na stronie portalu wyczytać: Wydawca: PGMOBILE Sp. z o.o.. Cisiańska 109a, Cisie 42-290 Blachownia e-mail: r@zycieporaja.pl. Redaktor naczelny: Paweł Gąsiorski.
Idąc dalej tym tropem szukam dalej:
-Chyba były sołtys wsi Cisie k Blachowni :wink:

- Sołtys Cisia w gminie Blachownia może zostać ukarany grzywną, za to, że wieszał gminne ogłoszenia na ...gminnym przystanku.
źródło: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

- Sołtys Cisia chce referendum ws. odwołania burmistrz Blachowni
źródło: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

- Kolejne kłamstwa byłego sołtysa Cisia
Były sołtys, który nie może pogodzić się z tym, że sami mieszkańcy wsi Cisie najpierw go wybrali na swojego przedstawiciela potem szybko się na nim poznali i przegonili na cztery wiatry, teraz mści się, pisząc brednie, tym razem na temat absolutorium. Że Szymańska traci władze i cały świat już tylko o tym mówi, że…
źródło http://marekqlakowski.blog.pl/2017/06/2 ... o-soltysa/

Po przeczytaniu tych informacji już jakieś zdanie mam wyrobione, ale zerknijmy jeszcze na treści facebooka i na stronie( jakoś mi się udało) bo obecnie nie można się na stronę dostać.
Ogólna krytyka działań wójta przepleciona informacjami baby bazarze, poświęceniu kaplicy i Józefie w kinie Bajka. A przepraszam jeszcze głosowanie na temat najlepszego radnego. Pozostawię bez komentarza to głosowanie/ankietę. :lol:

Co tu dużo mówić propaganda przedwyborcza przeciwników wójta a mianowicie.......a nie będę pokazywał palcem bo to nie ładnie.
Last edited by kobek on 09 Nov 2017, 12:24, edited 1 time in total.
pawelg
Posts: 8
Joined: 25 Oct 2017, 21:42

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by pawelg »

Jest globalna awaria serwerów w OVH. Nie działają m.in. ZyciePoraja.pl, PKP.pl, Biedronka.pl, strony rządowe. Awaria dotyczy wszystkich data center we Francji.

To jest powód.

pzdr
PG
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Byly »

Brawo kobek 8) W Cisiu go nie chcą a będzie się pchał do Poraja? Jeżeli nie potrafi być sołtysem w Cisiu, to będzie dobrym wójtem w Poraju? :lol: :lol: :lol:
Faktycznie ta strona, to jak ta gazeta demokratyczna :wink: Nic, tylko TOTALNA krytyka :lol:
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by widz »

Jak można zauważyć trole przystąpiły do akcji.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by widz »

Były nie pisz bzdur, że na tej stronie jest tylko krytyka. Bo jest artykuł : zaproszenie wójta Gminy poraj na obchody Święta Niepodległości, Ile forsy przepiliśmy , coś tam jest o jarmarku -baby, nazwa ulicy, konkurs na stanowisko do Urzędu Gminy. To są fakty i ogłoszenia- jaką tu widzisz krytykę?
A Ciebie Były w Myszkowie też nie chcieli i przybyłeś do Poraja.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by widz »

Oj Kobek, Kobek ... Już nawet zaatakowałeś dziennikarza bo stał się niewygodny nawet nie dla ciebie tylko dla twojego idola? Dokonałeś rozpracowania osoby metodą z PRL-u. Nie sprawdziłeś żadnych faktów, oparłeś się na podejrzeniach, przypuszczeniach itp. Sam na pewno nie chciałbyś, żeby cię tak ktoś potraktował i grzebał w twoim życiorysie. Kto dał ci prawo do oceny innego człowieka? Dlaczego niewinnemu człowiekowi robisz krzywdę? Zastanów się.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Amelka »

He,he same niewiniątka piszą na tych forach...widzu to nie są TROLE, my piszemy za darmochę , a trole piszą , bo im płacą :mrgreen:
letnik

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by letnik »

Do kobek. No proszę! Nauka nie poszła w las! Pan kobek dokonał Operacyjnego Sprawdzenia Pana
Gąsiorskiego Kryptonim "Sołtys" na wzór byłej Służby Bezpieczeństwa.
Gratulację! Należy się wysokie honorarium".
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by kobek »

Pozostawię powyższe komentarze bez odpowiedzi bo są tak płytkie że musiał bym się położyć na ziemię a nie chcę się ubrudzić.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by widz »

I co kobek brakło argumentów? Najlepiej to jest sponiewierać i upodlić kogoś a potem stwierdzić, że " komentarze pozostawię bez odpowiedzi ... a nie chcę się ubrudzić". Ty kobku już się w to uwikłałeś i nie masz odwrotu.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by kobek »

Założono temat " Nowy portal". Jak każdy użytkownik tego forum mam prawo ocenić tekst który się tu reklamuje. Zasięgnąłem informacji ogólnodostępnej w internecie . Nikogo nie upodliłem a przekazałem informacje, ewentualne pretensje proszę kierować do autorów tekstu.

Tak dla pochwalenia redaktora naczelnego lubi grać w tenisa stołowego nawet z sukcesami. Ogólnie jest bardzo mocno zapracowany.
Prowadzi kilka portali/stron:
http://gminakonopiska.pl/
http://gminablachownia.pl/
http://gminastarcza.pl/
http://tarnowskieg.pl/

Te dwie ostanie bardzo podobne do strony o Poraju.
letnik

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by letnik »

Ty kobek jesteś utaplany w komunistycznym błocie i już się nie wyczyścisz.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Amelka »

Bardzo mi się ten redaktor podoba :lol: :lol:
zg
VIP
Posts: 537
Joined: 26 Sep 2013, 11:25

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by zg »

zapracowany człowiek...
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Amelka »

jeszcze sąsiad
http://zarki.pl/
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by kobek »

letnik wrote:Ty kobek jesteś utaplany w komunistycznym błocie i już się nie wyczyścisz.
muszę sobie zmienić użytkownika na "komunista" :lol:
Byly
VIP
Posts: 726
Joined: 01 Jul 2010, 16:38

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Byly »

Nie przejmuj się kobek 8) To własnie nowy dyskutant o nicku letnik w swoich dwóch wypowiedziach dał sie poznać jako doskonały znawca dawnych czasów. Jak on świetnie zna słownictwo dawnego ustroju: system operacyjny, SB, kryptonim, wysokie honorarium...... Idę o duży zakład że letnik to własnie dawny jakiś "kryptonim" ( :lol: ) lub miał takowych w śród swoich najbliższych.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by kobek »

Temat dnia

cytat: "Ustawiono konkurs urzędniczy w Urzędzie Gminy Poraj? "
link: http://zycieporaja.pl/wiadomosci/ustawi ... iny-poraj/

Wchodzę zainteresowany co ten nasz kochany Wójt na wywijał. I nie rozumiem ludzi piszących takie informację.
Przedstawia listę osób zakwalifikowanych do następnego etapu na stanowisko. I co? Na liście znajduje się pracownik tegoż wydziału.
Normalnie wszytko ustawione. Wiadomo kto wygra itd...

Kobiecina pracuje na niższym stanowisku pewnie ma inspektora, chcę trochę lepiej zarabiać wystartowała bo ma do tego prawo. Niech wygra będą mieli swojego pracownika na odpowiedzialnym stanowisku a na jej miejsce przyjmą nowego niech się wdraża. Co w tym dziwnego? Po raz kolejny szukanie taniej sensacji.

Sprawdza się zdanie wyrobione wcześniej na temat tego portalu. Stworzony na potrzeby przyszłorocznej kampanii. Ale cóż każdemu wolno.
Amelka
VIP
Posts: 440
Joined: 18 Jan 2016, 12:17

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Amelka »

kobek -masz dużo racji , tylko po co, to całe przedstawienie i robienie nadziei pozostałym ubiegającym się o ten fotel :twisted:
Chore ustawianie sztucznych konkursów. Normalny szarak bez układów , nie ma żadnych szans na pracę w urzędzie :!: :!: :!: :!:
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by kobek »

Amelka wrote:kobek -masz dużo racji , tylko po co, to całe przedstawienie i robienie nadziei pozostałym ubiegającym się o ten fotel :twisted:
Chore ustawianie sztucznych konkursów. Normalny szarak bez układów , nie ma żadnych szans na pracę w urzędzie :!: :!: :!: :!:
To fakt w starciu z pracownikiem na dzień dobry jest się stratnym. Taka osoba na pewno będzie lepiej przygotowana do konkursu ale co zrobić, takie prawo że pracownik może ubiegać się o to same stanowisko. Czy sztuczne to nie wiem ale niestety tak jest wszędzie. Startując do pracy w urzędzie mając za konkurenta obecnego pracownika trzeba się wykazać lepszymi umiejętnościami.
Klara
Guru
Posts: 268
Joined: 17 Jan 2015, 14:56

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Klara »

kobek ..... umiejętności nie tu mają znaczenia , moim zdaniem liczy się poprawność polityczna ! Na tym polega ......dobra zmiana ..... by obsadzić jak najwięcej stanowisk (nie ważne gdzie ) .....swoimi ludzmi :shock:
Amelka .....rżnie głupa !!!
letnik

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by letnik »

Byly wrote:Nie przejmuj się kobek 8) To własnie nowy dyskutant o nicku letnik w swoich dwóch wypowiedziach dał sie poznać jako doskonały znawca dawnych czasów. Jak on świetnie zna słownictwo dawnego ustroju: system operacyjny, SB, kryptonim, wysokie honorarium...... Idę o duży zakład że letnik to własnie dawny jakiś "kryptonim" ( :lol: ) lub miał takowych w śród swoich najbliższych.
"Były", a jednak czynny. Skąd ty wiesz, że jestem doskonałym znawcą dawnych czasów? Skąd wiesz, że świetnie znam słownictwo dawnego ustroju? Takie pochwały można dostać od innego znawcy tamtych czasów. Różnica tylko jest w tym. że ja byłem po stronie Wolnej Polski a ty po stronie dyktatury proletariatu. Pozdrawiam!
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by widz »

A może sprawdzisz kobek jak ten pracownik urzędu startujący w konkursie dostał się wcześniej do tegoż urzędu do pracy? Rację ma Amelka mówiąc, że normalny szarak nie ma szans dostać się do pracy do urzędu. Nawet kryteria naboru są obniżane i dostosowane pod konkretnego kandydata. Dlaczego np. do Referatu Finansowego nie wymaga się wykształcenia wyższego o kierunku finanse- rachunkowość? Ciekawi mnie bardzo jakie wykształcenie ma ta konkretna pani i pozostali kandydaci.
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by kobek »

Na szczęście nie moje to zmartwienie. Kto kogo na jakie stanowisko próbuje wcisnąć.
Tematem jest nowy portal w gminie Poraj a nie praca lub pracownicy w Gminie Poraj. Zresztą tego temat już też nie będę komentował bo się dowiedziałem wszystkiego o portalu co chciałem.
letnik

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by letnik »

kobek wrote:
letnik wrote:Ty kobek jesteś utaplany w komunistycznym błocie i już się nie wyczyścisz.
muszę sobie zmienić użytkownika na "komunista" :lol:
Nie musisz. To jest wiedza publiczna. Twoje słowa "nasz kochany wójt" świadczą o twoim obiektywizmie. Kobek! Jeżeli wyciągasz odpowiednie tematy i je komentujesz publicznie to odkrywasz swoje sympatie. Czytając Twoje komentarze można od razu zorientować się, że jesteś zwolennikiem "starej zmiany" (trafny termin wyczytany na Życiu Poraja). Jesteś w stanie wytłumaczyć każdy absurd powołując się na prawo. Pamiętaj, że prawo stosowane bez etyki to jest bezprawie. W czym jest problem? Wójt obstawił się byłymi komunistami i jest ich zakładnikiem. Coraz trudniej mu rozgrywać swoją partię (nie chodzi o PO). Radni wyglądają na uzależnionych, ponieważ co innego mówią prywatnie a głosują zupełnie inaczej. Czy uważasz, że to jest normalne? "Życie Poraja" jest krytyczne wobec władz Gminy Poraj bo jest stworzone dla ludzi, którym nie odpowiada bezkrytyczny "Kurier Porajski" i "Gazeta Myszkowska". Przywraca wolność słowa i demokrację w Gminie Poraj. Ataki na te wartości świadczy o PRLowskiej mentalności i ataku na Konstytucję RP.
letnik

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by letnik »

Panowie Były i kobek co się z wami dzieje? To forum bez was straciło na blasku. Zaniepokojony podzwoniłem po znajomych. Jedni sugerują, że sponsor wstrzymał kasę, inni, że pojechaliście na "szkolenie" z Petru na Maderę. Ani pierwsza, ani druga wersja mnie nie przekonuje. Zaniepokojony oczekuje informacji źródłowych.
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by warcaby »

letnik wrote:Panowie Były i kobek co się z wami dzieje? To forum bez was straciło na blasku. Zaniepokojony podzwoniłem po znajomych. Jedni sugerują, że sponsor wstrzymał kasę, inni, że pojechaliście na "szkolenie" z Petru na Maderę. Ani pierwsza, ani druga wersja mnie nie przekonuje. Zaniepokojony oczekuje informacji źródłowych.
Pani Zdzisławo są, tylko pewnie już im się nie chce z Panią dyskutować.
letnik

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by letnik »

warcaby wrote:
letnik wrote:Panowie Były i kobek co się z wami dzieje? To forum bez was straciło na blasku. Zaniepokojony podzwoniłem po znajomych. Jedni sugerują, że sponsor wstrzymał kasę, inni, że pojechaliście na "szkolenie" z Petru na Maderę. Ani pierwsza, ani druga wersja mnie nie przekonuje. Zaniepokojony oczekuje informacji źródłowych.
Pani Zdzisławo są, tylko pewnie już im się nie chce z Panią dyskutować.
Proszę nie nazywać mnie Zdzisławą, bo pomyśle, że "warcaby" urwały się z "parady równości".
kobek
Ekspert
Posts: 192
Joined: 04 Apr 2013, 19:38

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by kobek »

Odświeżę temat tego pseudo portaliku tworzonego pod dyktando radnej artykułem: http://zycieporaja.pl/wiadomosci/w-masl ... ie-sciana/
Pan redaktor przechodzi sam siebie czym bliżej wyborów tym ciekawsze artykuły.
1. Na miejscu była straż z Myszkowa, Żarek Letniska i Poraja.
2. Nie oficjalnie czyli się nie mówi, bujna wyobraźnia redaktora.
3. Nikt nie wspomniał o działalność wytłaczarek do produkcji tub do zniczy - ciekawe stwierdzenie, ma swoje drugie dno dla zorientowanych
4. Totalny brak wiedzy o wydarzeniu

Ale to już nie pierwszy bubel na tej stronie i pewnie nie ostatni. Czekam na kolejne wiadomości. :wink:
Igor
VIP
Posts: 374
Joined: 30 Mar 2008, 19:44

Re: Nowy portal w Gminie Poraj

Post by Igor »

-Rzeczywiście portal Życie Poraja jest absolutnie denny, grupa frustratów opanowanych nienawiścią do wójta wypowiada się na temat sensacyjek opisywanych przez niby redaktora. Poziom wypowiedzi żałosny tak jak i same sensacyjki, ale bryluje Zdzisława, chociaż nie sądzę by miała jakis wpływ na pana Gąsiorskiego.
memento
Post Reply