Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Dyskusje na temat lokalnych problemów.
Post Reply
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by Zdzisława Polak »

W dniu 10.05.2018 na BIP-ie Urzędu Gminy Poraj ukazało się ogłoszenie w którym na pierwszym miejscu było zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej na dzień 14.05.2018 godz 9:00 z czteropunktowym porządkiem obrad co można sprawdzić w poniższym linku:
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5394

Jakież było moje zdziwienie kiedy znów na BIP-ie UG Poraj zobaczyłam wczoraj tj. w dniu 15.05.2018r kolejne zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej z nowym terminem na dzień 16.05.2018r godz 9:00 ale z tym samym 4- punktowym porządkiem obrad, co można sprawdzić w poniższym linku:
http://poraj.bip.net.pl/?p=document&act ... ar_id=5398
Jakie są tego powody?
Próbowałam dzisiaj na Komisji się dowiedzieć - niestety nie uzyskałam odpowiedzi.
Dowiedziałam się jedynie dzisiaj , że Komisja Rewizyjna obradowała zarówno w dniu 14 maja 2018 r jak i dzisiaj tj. 16 maja 2018r
w godzinach innych niż podano w zawiadomieniach. Jeden z uczestników stwierdził , że w/w komisje rozpoczęły się kilkadziesiąt minut wcześniej przed terminem oficjalnego rozpoczęcia. Dzisiaj stwierdziłam ten fakt osobiście, ponieważ powiedział to przewodniczący Komisji Rewizyjnej , że sprawy z porządku obrad mają już omówione z Panem Wójtem, który był na dzisiejszej komisji o czym świadczy podpis Pana wójta na liście obecności komisji. Ja natomiast przyszłam dzisiaj punktualnie na godz 9:00 wraz z Panem Redaktorem Gazety i z Panem wójtem się nie spotkałam. Jak można w taki sposób organizować i przeprowadzać Komisję Rewizyjną a szczególnie w temacie tak ważnym jak omówienie wykonania budżetu Gminy za 2017 r przygotowanie wniosku w/s absolutorium? Jakieś tajne spotkania?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by widz »

Letnik napisał na tym Forum, że Komisja rewizyjna w składzie E.Mizera, A. Ludwikowski, Z. Rajczyk i Teresa Ociepka przegłosowali wniosek do RIO o udzielenie wójtowi absolutorium. A dlaczego nie wzięli pod uwagę tego, że RIO wydało negatywną opinię o wykonaniu budżetu? Czym i jak i kiedy wójt przekonał członków tej Komisji? Czy to w ogóle jest prawda, że tak zrobili?
letnik

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by letnik »

Widz! Pisz precyzyjnie. Ja tylko napisałem, że "Komisja Rewizyjna jednogłośnie zarekomendowała Radzie Gminy udzielenie absolutorium Wójtowi za rok 2017". O RIO nic nie pisałem. Cała Rada Gminy (nie RIO) ostatecznie zadecyduje o udzieleniu absolutorium Wójtowi. Dokładnie w ten sam sposób postąpiono rok temu.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by widz »

Masz rację należało Twoje słowa zaznaczyć " " jako cytat. Przepraszam. Ale to wszystko jest prawdą co napisałem.
letnik

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by letnik »

Widz! Ja się nie gniewam, tylko precyzuje. RIO wydało opinię negatywną o sprawozdaniu finansowy za 2017 r. i to się stało i się nie zmieni. Rada Gminy musi udzielić lub nie absolutorium dla Wójta. Pierwszym etapem jest stanowisko Komisji Rewizyjne. Według nieoficjalnych informacji wynika, że zarekomendowano jednogłośnie Radzie Gminy przyjęcie absolutorium dla Wójta. Pytania, czym i jak przekonano Komisję do takiego stanowiska pozostaje w powietrzu, ponieważ Komisja Rewizyjna częściowo obradowała we "własnym gronie".
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by Zdzisława Polak »

Na tej Komisji Rewizyjnej w dniu 16 maja byłam i wyjaśniam, że w mojej obecności Członkowie Komisji Rewizyjnej (4 osoby) przegłosowali jednogłośnie dwa wnioski:
1. Komisja uznała, że skarga (anonim) na Dyrektora Szkoły w Poraju jest zasadna.
2.Komisja przygotowała wniosek do RIO w Katowicach o udzielenie absolutorium Wójtowi za wykonanie budżetu za 2017r.
Faktem tym jestem zbulwersowana ponieważ:
Ad 1 -Komisja Rewizyjna nie powinna zajmować się anonimowymi skargami (kopię tj skargi otrzymałam i nie ma na niej żadnego podpisu autora).
Skarga ta jest jednym wielkim pomówieniem Dyrektorka Szkoły.
Ad 2 Na tej (wczorajszej) Komisji Rewizyjnej omawiany był tylko 1 punkt "Porządku Obrad" . Kiedy zapytałam dlaczego pozostałe 3 punkty zostały pominięte a szczególnie chodziło mi o punkt w/s budżetu, oceny pracy wójta za 2017r i wniosku w/s absolutorium usłyszałam, że to zostało już omówione z Panem Wójtem wcześniej czyli przed Komisją ( bo na tej Komisji Pana Wójta nie było pomimo tego, że widniał Jego podpis na liście obecności jako uczestnika tej Komisji). Czy nie zostały tu naruszone normy prawne? Dlaczego podpisały się osoby, których nie było na tej komisji w dniu 16.05.2018r?
Żadnej dyskusji na temat budżetu i absolutorium w dniu wczorajszym na Komisji Rewizyjnej nie było. Skąd więc taki wniosek o udzielenie absolutorium? Przecież RIO wydało negatywną opinię za wykonanie budżetu Gminy Poraj za 2017 r?
BARBARA
VIP
Posts: 938
Joined: 08 Feb 2008, 21:30

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by BARBARA »

Letniku patriotyzm to także poprawne wyrażanie się w języku polskim prawidłową formą jest UDZIELENIE ABSOLUTORIUM WÓJTOWI , a nie dla wójta, dla wójto to można mieć np. uznanie.
letnik

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by letnik »

Pani Barbaro tu wszyscy już wiedzą, że dla "wójto": ma Pani uznanie.
A tak naprawdę to obie formy są poprawne: http://www.pct24.pl/wiadomosci/jednoglo ... nkow/10922.
Nie wie Pani nie jak się przypodobać Wójtowi? Po prostu trzeba milczeć.
Nobody
Gość
Posts: 18
Joined: 19 Feb 2018, 09:47

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by Nobody »

Oj Letnik i co wynika z Twojej wypowiedzi, kompletnie nic. Ty kompletnie nie umiesz sobie poradzić z krytyka.
A propos skargi pani Służalek. Pani Polak,czy pani za wszelką cenę broni swojej koleżanki partyjnej? Trzeba mieć chociaż odrobinę pzrywoitosci. Dyrektorka sfałszowała protokół z konkursu,próbuje zwalić winę na kogoś innego i to Pani nazywa pomówieniem? Powiem szczerze liczyłem, że to będzie dobra zmiana, ale kompletnie nic się nie zmieniło. Jedno koryto zamieniło się na drugie.
Zdzisława Polak
VIP
Posts: 1687
Joined: 12 Aug 2010, 13:32

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by Zdzisława Polak »

Nobody- kolejny raz oświadczam, że nie należę do żadnej partii politycznej tym samym nie mogę być "koleżanką partyjną". Z wypowiedzi jakim się przysłuchiwałam na Komisji Rewizyjnej wynika, że to z polecenia Pani Wójt (za pośrednictwem Pani Dyrektor GOK-u ) wykonany został protokół w szkole w Poraju.
Pomówieniem nazwałam treści zawarte w tym anonimowej skardze.
Nobody a skąd ty masz taką wiedzę w tej sprawie? Byłeś może na Komisji Rewizyjnej? Czy jesteś jej członkiem? Czy może jesteś członkiem Gminnej Władzy? Skoro masz dostęp do informacji w tej sprawie to dlaczego jesteś anonimowym Nobody? Boisz się zabrać głos i podpisać imieniem i nazwiskiem oczywiście swoim ( jak ja to czynię).
Nobody
Gość
Posts: 18
Joined: 19 Feb 2018, 09:47

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by Nobody »

Wystarczy porozmawiać z nauczycielami szkoły żeby wiedzieć jak było. O ile nie jestem zwolennikiem Gazety Myszkowskiej, to jednak w tej sprawie jest obiektywna. Wystarczy przeczytać artykuł z zeszłego tygodnia i z dzisiejszego wydania.
letnik

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by letnik »

Nobody wrote:Oj Letnik i co wynika z Twojej wypowiedzi, kompletnie nic. Ty kompletnie nie umiesz sobie poradzić z krytyka.
A propos skargi pani Służalek. Pani Polak,czy pani za wszelką cenę broni swojej koleżanki partyjnej? Trzeba mieć chociaż odrobinę pzrywoitosci. Dyrektorka sfałszowała protokół z konkursu,próbuje zwalić winę na kogoś innego i to Pani nazywa pomówieniem? Powiem szczerze liczyłem, że to będzie dobra zmiana, ale kompletnie nic się nie zmieniło. Jedno koryto zamieniło się na drugie.
A co wynika z rzekomej krytyki Pani Barbary? Patriotyzm połączyła z absolutorium dla wójta, poza tym sama robi literówki. Czy potrafię sobie poradzić z krytyką, niech ocenią inni? Wyciągasz fałszywe wnioski. Nikt nie broni Pani Służałek. Są jedynie wątpliwości co do faktów. Podstawą jest anonim podpisany przez osobę nieistniejącą. Czy powstał we "własnym gronie" być może dowiemy się w przyszłości? Angażowanie się w tę sprawę redaktora Mazanka wzmacnia przekonanie, że to jest zorganizowana akcja stricte polityczna służąca podważeniu zaufania do radnej powiatowej. Pani Słuzałek podobno (nie mam źródłowych informacji) napisała protokół na żądanie przełożonej, która wiedziała, że konkursu nie było, a chciała to mieć na piśmie. Więc Pani Służałek naiwnie wpadła w sidła "kłusowników". Walka się toczy o 1000 zł. Natomiast Nobody znakomicie potwierdza, że mamy do czynienia z walką o władzę (koryta). Już wykorzystuje to do ataku na PiS (dobra zmiana). To, że dla Nobody się kompletnie nic nie zmieniło, zupełnie nie dziwi, ale jest nadzieja, że Ci się zmieni, ale na gorsze. Jednak można zauważyć efekt dobrej zmiany, Nobody zaczął myśleć jak Korwin i mówić jak Korwin. P.S Rozbicie dyktatury prawników to dla Nobody kompletnie nieistotne?
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by widz »

Nobody (czyli Nikt) podpowiada aby czytać artykuły w Gazecie Myszkowskiej a szczególnie Listy Karoliny do Redakcji. Czy tu nie ma ZWIĄZKU? Czyli robi promocję dla Gazety? Jaki ma cel?
Nobody
Gość
Posts: 18
Joined: 19 Feb 2018, 09:47

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by Nobody »

Uśmiałem się nieźle czytając komentarze na moją odpowiedz. Teoria spisowa świata, takiej podejrzliwości to u nikogo nie widziałem. "A jaki on ma cel, czy nie promuje Gazety Myszkowskiej, walka o koryto, czy tu nie ma związku?" Metody rodem z SB. Człowiek wyraża swoje zdanie i od razu komentarz, że to pewnie jakiś szpicel. Więc tak.
Po pierwsze: czy można gdzieś jeszcze przeczytać oprócz Gazety Myszkowskiej o tym co stało się w szkole w Poraju? Może Demokratyczna to opisze, a może super strona Życie Poraja? W obu przypadkach kiedyś wierzyłem w obiektywizm ale się zawiodłem. Gdyby ta afera dotyczyła obecnego wójta, to pewnie codziennie byłby artykuł temu poświęcony lub wpis na facebooku. Gazety Myszkowskiej nie kupuję, jedynie teraz, gdyż byłem zainteresowany tą sprawą.
Po drugie: mam prawicowe poglądy i dostrzegam pozytywy zmiany władzy, ale... To miała być dobra zmiana, a retoryka, ukrywanie prawdy jest identyczne jak za poprzedniej władzy, o czym świadczy chociażby to, że żadne z mediów lokalnych związane z PIS o tym nie napisało. Tak na marginesie, ciekawe dlaczego jest strona Życie Poraja, taka sama strona o Żarkach, Niegowie i wielu innych, a nie ma strony www.kozieglowy.pl, czyżby tam nie było nic do krytykowania, czy dlatego, że tamtejszy włodarz jest związany z obecną partią władzy??
Po trzecie: z całą sympatią dla p. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Poraja, to ona sama sobie strzeliła w kolano. Żadnego protokołu nie pisała na żądanie przełożonej (pewnie chodzi o Dyrektor GOKu, ale ona nie jest jej przełożoną), tylko została poproszona o taki protokół, który powinien powstać po szkolnych eliminacjach do konkursu. Jak wiadomo eliminacje te nie odbyły się, a protokół z fikcyjnych eliminacji został stworzony i jest na nim podpis min. Pani Dyrektor, przez co poświadczyła nieprawdę. A na konkurs zabrała dziewczynkę bez eliminacji, którą, zdaniem rodziców ciągle faworyzuje. I to rodzice napisali skargę, wysyłając ją również do Kuratorium Oświaty. A co gorsza, gdyby miała cywilną odwagę, to by się przyznała, że zawiniła, a tak próbuje zwalić winę na innego nauczyciela. Znam sprawę od dobrej znajomej, która była blisko tej sprawy, a nie mam podstaw żeby jej nie wierzyć.
Po czwarte: chodzi mi o zwykła ludzką przyzwoitość, o prawdę, ale jak widać prawda jest nie istotna, bo trzeba snuć teorie spiskowe, żeby ochronić swojego Towarzysza. I jak w zasadzie nie czytam Gazety Myszkowskiej ( a tym bardziej jakiś tam listów Karoliny, notabene jestem ciekaw w którym miejscu zachęcałem do czytania tych listów) tak przynajmniej w tym przypadku, ta gazeta była obiektywna. Nie wiem, może dlatego, że jej redaktor nie przepada z PISem, ale przynajmniej napisał prawdę.
Po piąte: mam to wszystko w nosie, bo i tak za chwilę zostanę zbluzgany, za to że przedstawiłem fakty i dlatego nie mam zamiaru wchodzić w polemikę, co pewnie dla wszystkich będzie dobrym wyjściem, tym bardziej, że kompletnie nie mam nic wspólnego z Gminą Poraj.
letnik

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by letnik »

Redaktorze! Gratuluje poczucia humoru. To nie jest podejrzliwość, to tak wygląda dla przeciętnie inteligentnego czytelnika. Słowo koryto użył Pan osobiście. Oskarżając piszących o metody rodem z SB, ujawnia Pan, że jest człowiekiem młodym i nie pamięta tamtych czasów. Jest Pan przewrażliwiony. Nikt nie nazwał Pana szpiclem. Ma Pan prawo opowiadać się po dowolnej stronie sceny politycznej. Snucie przypuszczeń co by było, gdyby Wójt i tak dalej, nie jest analizą faktów. Stawanie po stronie prawdy to szczytny cel nas wszystkich. Jednak, aby to robić, trzeba znać fakty, a fakty są ukrywane. Jeżeli podstawą do oskarżeń jest anonim, to prawda staje się ułomna. Nie wiemy, czy anonim napisali rodzice, czy "własne grono". Nie wiemy, czy Pani dyrektor strzeliła sobie sama w kolano, czy ktoś jej w to kolano strzelił. Jest również wątpliwość czy Dyrektor ma obowiązek sama organizować konkursy, czy obowiązek taki mają nauczyciele. Trzeba by było sprawdzić, jak organizowano takie konkursy wcześniej. Należy też wiedzieć, czy takie konkursy zorganizowano w innych gminnych szkołach i czy był taki obowiązek. Trzeba by było też poznać treść tego protokołu, ponieważ potwierdzenie nieprawdy to nie są teorie spiskowe tylko wiedza potrzebna do oceny skali przestępstwa. Potwierdzenie nieprawdy ma różne skutki np. finansowe i moralne. Przecież ta afera ma dwa oblicza. Krzywda wybranej dziewczynki i krzywda hipotetycznej dziewczynki, która mogła wygrać eliminację. Z jednej strony mamy fakty - wybraną dziewczynkę a z drugiej hipotezę krzywdy nieznanej dziewczynki. Efekt afery jest taki, że wybrana dziewczynka doznała krzywdy, bo musiała honorowo zrezygnować z konkursu, by ustrzec się poczucia winy, a hipotetyczna dziewczynka nie istnieje i nie jest obiektem afery. Wywołana afera dotyka nie tylko Pani Dyrektor, ale i wybranej dziewczynki. Jakoś Pan nie pochylił się nad jej losem. Pana deklaracje o staniu po stronie prawdy jest naciągana. Poza tym, gdyby znał Pan zasady demokratycznego państwa, to by wiedział, że po to istnieje wolność prasy i pluralizm, aby redakcja mogła pisać, co chcę na swoją odpowiedzialność. Każda redakcja ma pewien profil polityczny i zajmuje się wygodnymi tematami i ma do tego prawo. Problem polegał na tym, że przez 25 lat w naszej gminie była tylko prasa lewicowo-liberalna i nie było pluralizmu. Obecnie mamy pewną równowagę co doprowadza do szału niektórych ludzi. Czytelnik, aby mieć wiedzę całościową, musi zaglądać do prasy lewicowej i prawicowej. Gdyby w danym powiecie byli tylko prawicowcy, to lewicowa prasa nie miałaby bytu i na odwrót. I to jest norma i tak musi być. Proszę się też nie dziwić, że ktoś broni ludzi ze swojej opcji politycznej, bo to jest w demokracji naturalne. Jakieś dziwienie, czy oburzenie z tego powodu, jest tylko objawem ukrytego marksizmu.
widz
VIP
Posts: 713
Joined: 28 Jul 2010, 14:20

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by widz »

Brawo dla Letnika. Dobry wykład
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by warcaby »

Letnik, bardzo ładnie to hipotetycznie wyjaśniłes!!! Debilizm. Bronisz obecnej władzy i tyle!!! Czekam na artykul w Zycieporaja o dyrektorce!!!
letnik

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by letnik »

warcaby wrote:Letnik, bardzo ładnie to hipotetycznie wyjaśniłes!!! Debilizm. Bronisz obecnej władzy i tyle!!! Czekam na artykul w Zycieporaja o dyrektorce!!!
Oto efekty wysokich nakładów na gminną kulturę. Żadne pieniądze chama nie odchamią. Jest to piąta zasada dynamiki; "Jak się raz ciało puści, to przestać nie może". To, kogo ja bronie, to moja sprawa i wara od tego.
warcaby
Guru
Posts: 204
Joined: 23 Nov 2017, 12:13

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by warcaby »

Nie denerwuj się, obawiacie się czegoś Towarzyszu? Chodziło tylko o to abyś się oficjalnie przyznał, brud za brudem. Boże broń nas przed ta "dobra zmiana" i przed tymi prymitywami!!!
letnik

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by letnik »

warcaby wrote:Nie denerwuj się, obawiacie się czegoś Towarzyszu? Chodziło tylko o to abyś się oficjalnie przyznał, brud za brudem. Boże broń nas przed ta "dobra zmiana" i przed tymi prymitywami!!!
Trochę pokory! Nie jestem twoim towarzyszem, Jedyne co potraficie to straszyć ludzi. Może się wystraszą i nie zagłosują na PiS. Stare nawyki w obliczu klęski odżywają. Dobra zmiana to jedyna opcja polska, pozostałe są skażone marksizmem. Każdy świadomy obserwator może to zauważyć. Pozostało tylko wzywanie Boga, bo co innego Wam zostało? Bóg nie odrzuca marksistów pod warunkiem solidnej poprawy. Nazywanie Polaków prymitywami jest czytelnym dowodem, kogo reprezentujesz i komu nadstawiasz. Popatrz na "starą zmianę". Kompletnie wypalona, bez żadnych propozycji dla wyborców, bez ikry i nadziei na zwycięstwo. Jedyna nadzieja dla Was to mniejszości wszelkiej maści. Zastąpiły wam rewolucyjny proletariat. Latają z tęczowymi flagami i wkurzają Polaków. To niestety za mało więc podwieszono się do kilku rodzin osób niepełnosprawnych. Brak koncepcji i kompromitacja całkowita. Twój sposób rozumowania zdradza mentalność człowieka wykorzystanego i uległego wpływom liberalnym. Czyżby uaktywniono Ci punkt G?
Nobody
Gość
Posts: 18
Joined: 19 Feb 2018, 09:47

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by Nobody »

Letnik, jednak pozwolę się odnieść do Pana wpisu odnośnie mojej poprzedniej odpowiedzi.
Nie jestem przewrażliwiony, to raczej Pańska domena. Wystarczy, ze ktoś krytycznie napisze coś o obecnej władzy, ewentualnie krytycznie odnośnie Pańskiej wypowiedzi od razu insynuuje Pan, że to na pewno pisze ktoś z poprzedniej władzy, ktoś, kto straci niedługo koryto ( chodzi o gminne władze) itp. To jest dopiero podejrzliwość i zadufanie w sobie. Tylko ja mam rację, nikt inny, bo kto nie myśli jak ja ten jest ukrytym marksistą. Pojęcia Pan nie ma kim jestem i zapewniam, że bardzo dobrze pamiętam tamte czasy . Pisze Pan: " Stawanie po stronie prawdy to szczytny cel nas wszystkich. Jednak, aby to robić, trzeba znać fakty, a fakty są ukrywane ". Tak, fakty są ukrywane, ale przez Panią Dyrektor. Jak już wcześniej pisałem sprawę znam w zasadzie z pierwszej ręki i nie mam powodów aby tych faktów nie brać na poważnie. Ta hipotetyczna dziewczynka, jak Pan pisze, to nikt inny jak te dzieci, które nie miały okazji wsiąść udziału w tych eliminacjach. I przez zaniedbanie, szanse na sukces stracili wszyscy. To Dyrektor Szkoły odpowiada za to, co się dzieje w jego placówce, tym bardziej w tym przypadku, gdzie istnieje jego (jej) podpis na fikcyjnym protokole. Ale afera aferą, nie pierwsza nie ostatnia. Bardziej boli mnie to, że
Cytuję "Poza tym, gdyby znał Pan zasady demokratycznego państwa, to by wiedział, że po to istnieje wolność prasy i pluralizm, aby redakcja mogła pisać, co chcę na swoją odpowiedzialność. Każda redakcja ma pewien profil polityczny i zajmuje się wygodnymi tematami i ma do tego prawo. ... Proszę się też nie dziwić, że ktoś broni ludzi ze swojej opcji politycznej, bo to jest w demokracji naturalne".
Bronienie na podstawie kłamstwa, to żadna demokracja, a poza tym jakoś nigdzie nie zauważyłem tej obrony.Niby mamy obecnie równowagę prasową, ale żadna prasa nie jest obiektywna i uczciwa. Jedna i druga zamiata pod dywan, to co niewygodne dla aktualnej władzy i tworzy artykuły na zamówienie ( patrz Życie Poraja).
W ostatnich wyborach głosowałem na PIS, bo miałem nadzieję, że będzie to dobra zmiana w każdym aspekcie. A tu jak był język nienawiści, taki został. Widzę też jakieś pozytywne zmiany dzięki tej władzy, szczególnie dla zwykłych obywateli, ale czy takiej Polki chcemy? Czy nie stać naszego kraju na rządy uczciwe?? Drogi Letniku, moim skromnym zdaniem, obecnej opozycji wyświadczasz niedźwiedzią przysługę. Ja już teraz zastanawiam się na kogo będę głosował w przyszłości i czytając Twoje posty upewniam się, że w następnych wyborach swój głos powinienem oddać już komu innemu.
letnik

Re: Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rewizyjnej w m-cu maju 2018r

Post by letnik »

Szanowny Panie Nobody! Proszę o większą powagę. Dyskusja na temat, kto jest bardziej przewrażliwiony, to nie jest dyskusja o faktach. Tego się nie da zmierzyć ani zważyć. Przypominam, że dyskusję o korycie to Pan rozpoczął. Gdzie ja napisałem, że tylko ja mam rację? Przedstawiam fakty i moje wnioski z nich wynikające. Pisze Pan o przyzwoitości (wpis 17 maja). Czy oskarżony nie ma prawa do obrony? A kim to Pan jest, skoro odmawia prawa do obrony? Czy obrońca mordercy jest nieprzyzwoity? Właśnie tu, na samym początku ujawnił się Pański marksistowski sposób myślenia. A już Pana połączenie prawa do obrony z PiS-em i korytem to już marksistowskie mistrzostwo świata. Powoływanie się na rozmowy z nauczycielami (18 maja) bez przeczytania dowodu przestępstwa i podpieranie się "Gazetą Myszkowska" jest zabiegiem propagandowym. Nie ma to nic wspólnego z obiektywną oceną. Proszę zrozumieć, że pisanie na temat tej "afery" z braku danych źródłowych jest bez sensu. Proszę opublikować protokół z eliminacji i dopiero oskarżać i oceniać. Proszę opublikować anonim (podpis pod anonimem to nazwisko słynnego blogera) i dopiero pisać, że rodzice napisali skargę. Czy z anonimu można wywnioskować, czy napisał to rodzic, czy rodzice, czy "stara zmiana",? Jest to ewidentne pompowanie balonu. Pięknie Pan pisze o szansie na sukces. Sukces zdobywa się ciężką pracą i efekty tej pracy nie koniecznie zależą od konkursów powiatowych. Jest tyle okazji, aby zabłysnąć, że jedna eliminacja nie może złamać czyjejś kariery. Miej Pan litość nad tymi dziećmi. Przecież one wszystkie nie straciły szansy na sukces na całe życie. Proszę nie panikować. To nie Dyrektor a oskarżyciel ma przedstawiać dowody przestępstwa, Dyrektor ma się prawo bronić, odpowiadając na zarzuty, ale ma też prawo milczeć. Bezprawne Pana zarzuty, że Dyrektorka milczy, są albo spowodowane brakiem podstawowej wiedzy prawnej, albo elementem wyreżyserowanej nagonki politycznej. Jeżeli Pan sądzi, że swym wpisem bronie Dyrektorki ma Pan do tego prawo. Natomiast ciągle się Pan domaga obrony Dyrektorki od prasy prawicowej, zarzucając na wyrost, że ją broni na podstawie kłamstwa. Pełna schizofrenia. Prawdopodobnie prasa prawicowa nie zna wszystkich faktów i czeka na wiarygodne informacje. Prawdopodobnie Pani Dyrektor korzysta ze swego prawa i milczy. Prasa prawicowa może w tej chwili tylko dostarczyć fakty, które będą identyczne, jak w "Gazecie Myszkowskiej". W przeciwieństwie do "Gazety Myszkowskiej" nie można wyciągać wniosków, bo jest za mało wiarygodnych faktów. Pyta Pan, czy takiej Polki chcemy? To zależy od gustu. Oczywiście to był żart na literówkę. Jakiej Polski chcemy, to się okaże za 1,5 roku. Szanowny Panie. Ja próbuje podnieść wiedzę społeczną naszych wyborców i nauczyć ich analizy faktów. Komu ja wyświadczę przysługę, to mało mnie obchodzi. Mam nadzieje, że moje wpisy na tym Forum spowodują większą świadomość obywatelską przy wyborach. Jeżeli te wpisy pomogą Panu w świadomym wyborze opcji lewicowo-liberalnej, to też będę usatysfakcjonowany. Wszyscy jesteśmy zgodni, że Polsce potrzebna jest mądra i świadoma opozycja. Pana wilcze ciągotki do lasu w pełni rozumiem. Tam jest ciemniej i mniej widać.
Post Reply